ایجاد ۲۰ هزار شغل در کشور با اجرای پایلوت طرح توسعه مشاغل خانگی

۰۳ مهر ۱۳۹۹ | ۱۸:۴۱ کد : ۲۳۰۴۹ تاپ خبر تجاری سازی فناوری و اشتغال
رییس دبیرخانه ستاد ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه در اجرای پایلوت طرح مشاغل خانگی در ۹ استان حدودا ۲۰ هزار شغل ایجاد شده است، گفت: به طور میانگین این طرح ۹۶ درصد تحقق داشت.
ایجاد ۲۰ هزار شغل در کشور با اجرای پایلوت طرح توسعه مشاغل خانگی

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی چهارمحال و بختیاری، مهناز امامدادی سوم مهرماه در نشست بررسی روند اجرای طرح ملی مشاغل خانگی در جهاد دانشگاهی چهارمحال و بختیاری  با بیان اینکه طرح توسعه الگوی مشاغل خانگی به صورت پایلوت در ۹ استان در سال ۹۶ کلید خورد، اظهار کرد: این طرح از ششم مهرماه در ۳۱ استان کشور آغاز می‌شود و فراخوان ثبت‌نام این طرح در کشور منتشر شده است.

رییس دبیرخانه ستاد ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: اجرای طرح توسعه مشاغل خانگی در ۹ استان از جمله چهارمحال و بختیاری نتایج خوبی داشت، نقطه قوت این طرح توانمندسازی متقاضیان، متکی نبودن به تسهیلات و اتصال به بازار بود، همچنین در کنار این طرح برای ۶۲۰۰ زن سرپرست خانوار در ۲۴ استان شغل ایجاد شد.

وی با بیان اینکه تاکید در ایجاد مشاغل خانگی ج، توجه به ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های استان‌ها است‌، افزود: برخی رسته‌های شغلی بازار خوبی ندارند، باید به سمت ایجاد مشاغلی برویم که بازار خوبی برای فروش محصول داشته باشد، اگر این اتفاق رخ دهد مشاغل پایدار می‌شود.

امامدادی تاکید کرد: معمولا افراد در مشاغل خانگی خویش‌فرما هستند، باید به سمت شبکه‌سازی در مشاغل خانگی برویم.

وی با بیان اینکه در اجرای پایلوت طرح مشاغل خانگی در ۹ استان حدودا ۲۰ هزار شغل ایجاد شده است، گفت: به طور میانگین این طرح ۹۶ درصد تحقق داشت، در برخی استان‌ها این طرح به طور کامل محقق و در برخی از استان‌ها کمتر از تعهد بود.

امامدادی گفت: مشاغل خانگی تنها محدود به تولید محصولات خانگی از جمله ترشی و صنایع‌دستی نیست، باید رسته‌هایی از جمله فناوری، مشاوره، ترجمه و ...برای فارغ‌التحصیلان دانشگاهی مدنظر قرار بگیرد.

کلید واژه ها: جهاد دانشگاهی چهارمحال و بختیاری ستفا سازمان تجاری سازی فناوری و اشتغال دانش آموختگان مشاغل خانگی الگوی نوین توسعه مشاغل خانگی


نظر شما :