کتاب«راهنمای تعیین موقعیت مطلق دقیق با استفاده از نرم‌افزار برنیز» منتشر شد

۲۸ بهمن ۱۳۹۹ | ۱۲:۲۶ کد : ۲۸۱۹۱ فرهنگی تاپ خبر
کتاب «راهنمای تعیین موقعیت مطلق دقیق با استفاده از نرم‌افزار برنیز» به همت شعبه سازمان انتشارات جهاد دانشگاهی استان چهارمحال و بختیاری منتشر شد.
کتاب«راهنمای تعیین موقعیت مطلق دقیق با استفاده از نرم‌افزار برنیز» منتشر شد

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی چهارمحال و بختیاری، کتاب « راهنمای تعیین موقعیت مطلق دقیق با استفاده از نرم‌افزار برنیز » توسط احسان نکوزاده چهارمحالی در دوازده فصل تحت عناوین:  مقدمه، نصب، به روزرسانی، رفع نواقص و حذف نرم‌افزار برنیز، تعریف پروژه، ویرایش فایل مشاهدات اولیه، تولید فایل‌های مربوط به ایستگاه مشاهدات و بارگذاری اتمسفری، افزایش کیفیت مشاهدات، تبدیل فرمت فایل‌های ورودی به فرمت نرم‌افزار، تولید فایل مدار استاندارد، برآورد اولیه‌ی خطای ساعت گیرنده، پردازش اولیه، کشف و نشانه‌گذاری مشاهدات کم دقت و پردازش نهایی، پردازش خودکار با استفاده از موتور پردازش گر برنیز، پیوست در 280 صفحه در قطع وزیری، گردآوری و تدوین شده  است و به همت شعبه سازمان انتشارات جهاد دانشگاهی چهارمحال و بختیاری وارد بازار نشر شده است.

در بخشی از این کتاب آمده است: برای تعیین موقعیت به روش PPP و کاربردهای نرم‌افزار برنیز در تعیین موقعیت با استفاده از این روش، وجود یک کتاب آموزشی به زبان فارسی در این زمینه ضروری به نظر می‌رسد؛ لذا در کتاب پیش رو نحوه‌ی پردازش مشاهدات یکی از ایستگاه‌های دائم GNSS موجود در کشور به روش PPP و با استفاده از نرم‌افزار برنیز، جهت تولید خروجی‌هایی مانند مختصات، تأخیر تروپسفری و خطای ساعت گیرنده، آموزش داده می‌شود. متخصصین و پژوهش‌گران فعال در حوزه‌های مرتبط، به کمک این کتاب می‌توانند بدون صرف زمان و هزینه‌ی زیاد برای شرکت در دوره‌های آموزشی، از نرم­افزار برنیز جهت دستیابی به خروجی مورد نظر در مطالعات و مقالات علمی استفاده نمایند.

یادآور می‌شود شعبه سازمان انتشارات جهاد دانشگاهی استان چهارمحال و بختیاری که به صورت تخصصی در حوزه نشر دانشگاهی فعالیت می‌کند، تلاش می‌کند در کوتاه‌ترین زمان ممکن آثار علمی و تخصصی دانشگاهیان و اساتید (اعم از تالیف و ترجمه و پایان نامه های شاخص دانشجویی) را به چاپ برساند و اساتید دانشگاهی و صاحب نظران و مولفان می‌توانند برای اخذ مشاوره در خصوص مراحل تالیف کتاب و چاپ آثار خود به دفتر انتشارات جهاد دانشگاهی استان واقع در دانشگاه شهرکرد- جنب دانشکده منابع طبیعی - معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی مراجعه کرده و یا با شماره ۳۲۳۲۰۳۲۳ یا ۳۲۳۲۰۰۷۰ و در روزهای شنبه تا چهارشنبه هر هفته در ساعات 8 تا 16 تماس حاصل کنند. همچنین تارگاه jchb.ir برای کسب اطلاعات بیشتر اعلام می شود. همچنین شماره مجازی 09038929023 (در پیام رسان سروش و  واتساپ) برای ارتباط مخاطبان در نظر گرفته شده است.

کلید واژه ها: جهاد دانشگاهی چهارمحال و بختیاری انتشارات جهاد دانشگاهی


نظر شما :