آیینه ایام
ما را در سروش دنبال کنید
یاران آب در چهارمحال و بختیاری
پژوهش و فناوری


حوزه فعاليت‌هاي واحد


کد مطلب: 259040
گفت‌وگوي مبتني بر مطالعه و تحقيق، تمريني براي رسيدن به گفت‌وگوي خردورزانه و آزادانديشانه است
تاریخ انتشار : 1396/04/25
گفت‌وگوي مبتني بر مطالعه و تحقيق، تمريني براي رسيدن به گفت‌وگوي خردورزانه و آزادانديشانه است
رئيس جهاد دانشگاهي چهارمحال و بختياري ترويج و عمق‌بخشي به فرهنگ گفت وگوي منطقي را از جمله اهداف برگزاري مناظرات دانشجويي عنوان کرد و گفت: گفت‌وگوي منطقي، با نشاط، مبتني بر مطالعه و تحقيق تمريني براي رسيدن به گفت‌وگوي خردورزانه و آزادانديشانه است.
به گزارش روابط عمومي جهاد دانشگاهي چهارمحال و بختياري،  وحيد خليلي 24 تير ماه در آيين تجليل از برگزيدگان ششمين دوره مناظره دانشجويان، با اشاره به اينکه انجام اين مناظرات رويکردي نوبنيان از مجموعه فعاليتهاي معاونت فرهنگي جهاد دانشگاهي است اظهار کرد: جهاد دانشگاهي در چهار حوزه مأموريت‌هاي مجزا دارد و در انجام رسالت، مسئله محور، کاربردي و اثرگذار حرکت مي‌کند.
وي با بيان اينکه نهاد جهاد دانشگاهي همواره مورد تفقد مقام معظم رهبري بوده است، افزود: حوزۀ معاونت فرهنگي، بنيادي‌ترين بخش جهاد دانشگاهي است و لازمه فعاليت در اين حوزه، شناخت مشکلات موجود در اين زمينه و حرکت براساس آنان است.
رئيس جهاد دانشگاهي افزود: نوآوري، خلاقيت و انجام فعاليت به شکل جهادي از ويژگي‌هاي اين نهاد است.
وي با اشاره به ابداع و ابلاغ برپايي کرسي‌هاي آزادانديشي توسط رهبر معظم انقلاب اسلامي به حوزه‌هاي فرهنگي دانشگاه‌ها، اظهار کرد: جهاد دانشگاهي از سال 90، براي نهادينه کردن اين فرهنگ، تلاش مضاعف کرده است.
خليلي تصريح کرد: اين مناظرات سال گذشته با 28 تيم و امسال با 46 تيم شرکت‌کننده متشکل از دانشجويان تمام دانشگاه‌هاي استان به شکل مسابقات برگزار شد و چهارمحال و بختياري رتبه اول کشوري را از لحاظ تعداد تيم شرکت‌کننده را به خود اختصاص داده است.
رئيس جهاد دانشگاهي استان ضمن قدرداني از رؤسا و معاونان فرهنگي همۀ دانشگاه‌هاي استان ادامه داد: کسب اين جايگاه کشوري نشان از نشاط فرهنگي استان در زمينه فرهنگ گفت و گو است.
خليلي اضافه کرد: تمرين گفت وگو يک مسير درمان گرايانه است و در سطح دانشجو و با صداي دانشگاه است و بايستي اين امر به شکل دانش‌بنيان و علمي انجام شود.
خليلي تأکيد کرد: در اين مناظرات بستري براي تمرين در مواقعي همانند انتخابات است تا گفت وگوها دانش‌محور، غير هيجاني و قانع کننده باشند.
وي بيان کرد: دانشجويان شرکت کننده در مناظرات پيرامون موضوعاتي اعم از عدالت محوري، قانون مداري، روابط بين‌الملل، مفاسد اقتصادي، رسانه‌هاي جمعي، اقتصاد مقاومتي، اشتغال دانش بنيان، توسعه پايدار و ده‌ها مسئله ديگر گفت وگو مي‌کنند.
خليلي با اشاره به اينکه سه تيم از پنج تيم برگزيده اين مسابقات به مرحله منطقه‌اي و سپس در صورت موفقيت، به مرحله کشوري راه خواهند يافت، خاطرنشان کرد: اميد است که برگزاري اين مسابقات پايه‌اي براي گسترش فرهنگ گفت و گوهاي عالمانه شود.
لازم به ذکر است در اين آئين به ترتيب کسب رتبه از گروه نو معلمان خلاق دانشگاه فرهنگيان، گروه هم‌انديشان آموزشکده فني دختران شهرکرد، نغمه سبز دانشگاه پيام نور، شهيد آويني دانشگاه شهرکرد و پاسارگارد دانشگاه پيام نور و همچنين هيئت داوران شرکت‌کننده در مسابقات مناظره تجليل شد.
 
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
آموزش‌های کوتاه‌مدت و دانشگاهی


 
دبیرخانه مشاغل خانگی
مسابقات فرهنگی

سامانه ها
اتوماسیون اداری (لینک 1)
اتوماسیون اداری (لینک 2)
آمار سایت
امروز
476
دیروز
854
هفته
11663
کل
313799
 
 
 
 
تمام حقوق برای :: جهاد دانشگاهی واحد چهار محال و بختیاری :: محفوظ است. تلفن تماس: 33380722  -  038   فاکس: 33380316  -  038