آیینه ایام
ما را در سروش دنبال کنید
یاران آب در چهارمحال و بختیاری
پژوهش و فناوری


حوزه فعاليت‌هاي واحد


کد مطلب: 259052
/هويت جهادي، 37 سال خودباوري و بالندگي/جهاد دانشگاهي نقش مهمي در تحقق شعار سال و احياي روحيه خودباوري در جامعه ايفا مي‌کند
تاریخ انتشار : 1396/05/07 12:05:50
/هويت جهادي، 37 سال خودباوري و بالندگي/
جهاد دانشگاهي نقش مهمي در تحقق شعار سال و احياي روحيه خودباوري در جامعه ايفا مي‌کند
فرمانده سپاه حضرت قمربني هاشم(ع) استان چهارمحال و بختياري گفت: جهاد دانشگاهي مي‌تواند نقش مهمي را در تحقق شعار سال و احياي روحيه خودباوري در جامعه و ايجاد رابطه بين دانشگاه و بازار کار و تبديل علم به ثروت در جامعه و رونق بخشي به اقتصاد ايفا کند.

سردار سرتيپ دوم پاسدار علي‌محمد اکبري در گفت و گو با روابط عمومي جهاد دانشگاهي چهارمحال و بختياري، اظهار کرد:
نهاد جهاد دانشگاهي از دو واژه مهم و تاثيرگذار جهاد و دانشگاه تشکيل شده که در فرهنگ ناب اسلامي داراي فضيلت، جايگاه و اهميت خاصي است و با توجه به رسالت مهم اين نهاد در عرصه تبليغ و ترويج فرهنگ و هنر اسلامي و تقويت باورهاي ديني نسل جوان دانشگاهي؛ جهاد دانشگاهي مي‌تواند بستري براي حضور و بروز مجاهدان انديشمند و تربيت مديران طراز انقلاب اسلامي باشد.

وي افزود: جهاد دانشگاهي با توجه به وظايف خود در عرصه برنامه‌ريزي فرهنگي و تربيتي و ايجاد آمادگي فكري و مكتبي در قشر جوان به خصوص دانش‌آموزان دبيرستاني و دانشجويان به منظور مقابله با غرب‌زدگي و انحرافات در چارچوب سياست‌هاي فرهنگي كشور مي‌تواند مبلغ بسيار خوبي براي فرهنگ ناب اسلامي ايراني باشد و بسياري از بدعت‌ها و خرافات سطح جامعه با همکاري حوزه‌هاي علميه ريشه کن سازد و سيره زندگي معصومين عليهم السلام را در جامعه جاري و ساري کند.

سردار اکبري با بيان اينکه جهاد همواره با وجود مجاهد تحقق مي‌يابد، گفت: جايي که براي رضاي خدا و در راه خدا باشد ارزش پيدا مي‌کند و علم و دانش اندوزي نيز طبق آيات و روايات اسلامي به قدري داراي اهميت است که پيامبر گرامي اسلام محفل علم و عالمان را به مجلس عبادت کنندگان در مسجد ترجيح مي‌دادند.

وي ادامه داد: جهاد دانشگاهي به عنوان يک نهاد انقلابي و فرهنگي، و برخاسته از فرمان معمار کبير انقلاب اسلامي براي احياي ارزش‌هاي اسلامي در دانشگاه ها تشکيل شد و امروزه اهداف عالي همچون گسترش تحقيقات و شكوفايي روحيه تتبع و استعدادها در سطح جامعه براي رسيدن به خوداتكايي، توسعه امور فرهنگي در سطح جامعه از طريق همكاري با حوزه، دانشگاه و ساير مراجع و نهادهاي فرهنگي به خصوص براي نسل جوان و گسترش طرح‌هاي كاربردي و نيمه صنعتي از طريق پيوند با مراكز علمي و تحقيقاتي به منظور به كارگيري نتايج پژوهش را به عنوان اساس کار خويش اعلام مي‌دارد که در صورت تحقق اين هدف‌ها، شاهد حل مشکلات بسيار عديده‌اي از روند اجرايي کشور خواهيم بود.

سردار اکبري با اشاره به هدف‌هاي اساسي جهاد دانشگاهي و عنايت به فرمايشات و تإکيدات مکرر رهبر معظم انقلاب اسلامي در حوزه اتکا و تحکيم قدرت دروني، اضافه کرد: جهاد دانشگاهي مي‌تواند نقش مهمي را در تحقق شعار سال و احياي روحيه خودباوري در جامعه و ايجاد رابطه بين دانشگاه و بازار کار و تبديل علم به ثروت در جامعه و رونق بخشي به اقتصاد ايفا کند.

فرمانده سپاه حضرت قمربني هاشم(ع) استان تاکيد کرد: شناسايي نقاط قوت و ضعف و انعکاس آن به مسئولان، ارائه راهکارهاي مفيد علمي براي کاهش واردات و حمايت از توليد داخل در راستاي تحقق اقتصاد مقاومتي و ايجاد اشتغال، حمايت از ايده‌پردازان و کارآفرينان و معرفي نخبگان و مخترعان به شرکت‌هاي دانش بنيان، تهيه و توليد محتواي آموزشي براي جويندگان کار و علاقه‌مندان به ايجاد کارگاه‌هاي زودبازده متناسب با نيازهاي روز کشور و همچنين ارائه مشاوره به توليدکنندگان و صادرکنندگان و حتي واردکنندگان با توجه به اهداف چشم انداز توسعه کشور مي‌تواند از رسالت‌هاي بزرگ جهاد دانشگاهي براي کمک به پيشرفت و توسعه کشور در اين شرايط باشد.

وي در پايان خاطرنشان کرد: توجه به دانشگاه‌ها وجهاد دانشگاهي مهم است و توجه به نخبگان علمي کشور از وظايف مسئولين به شمار مي‌رود.
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
آموزش‌های کوتاه‌مدت و دانشگاهی


 
دبیرخانه مشاغل خانگی
مسابقات فرهنگی

سامانه ها
اتوماسیون اداری (لینک 1)
اتوماسیون اداری (لینک 2)
آمار سایت
امروز
421
دیروز
854
هفته
11663
کل
313744
 
 
 
 
تمام حقوق برای :: جهاد دانشگاهی واحد چهار محال و بختیاری :: محفوظ است. تلفن تماس: 33380722  -  038   فاکس: 33380316  -  038