آیینه ایام
ما را در سروش دنبال کنید
یاران آب در چهارمحال و بختیاری
پژوهش و فناوری


حوزه فعاليت‌هاي واحد


کد مطلب: 259053
/هويت جهادي، 37 سال خودباوري و بالندگي/ مبارزه با فرهنگ غربي و ترويج فرهنگ ايراني اسلامي از اهداف تشکيل جهاد دانشگاهي در کشور بوده است
تاریخ انتشار : 1396/05/08 09:41:17

/هويت جهادي، 37 سال خودباوري و بالندگي/

مبارزه با فرهنگ غربي و ترويج فرهنگ ايراني اسلامي از اهداف تشکيل جهاد دانشگاهي در کشور بوده است

نماينده مردم لردگان در مجلس شوراي اسلامي گفت: جهاد دانشگاهي بر اساس ضرورت و در راستاي مبارزه با فرهنگ غربي در دوران پس از پيروزي انقلاب و ترويج فرهنگ ايراني اسلامي تشکيل شد و همواره اين امر از برنامه‌هاي مورد توجه در اين نهاد است.
محمد خالدي در گفت ‌و گو با روابط عمومي جهاد دانشگاهي چهارمحال و بختياري ، با اشاره به اينکه جهاد دانشگاهي، يک نهاد انقلابي است که پس از پيروزي انقلاب اسلامي شکل گرفت، اظهار کرد: مأموريت اين نهاد از همان ابتداي تشکيل، جهادي عمل کردن در عرصه‌هاي گوناگون بوده است.
وي افزود: جهاد دانشگاهي بر اساس ضرورت و در راستاي مبارزه با فرهنگ غربي در آن زمان و ترويج فرهنگ ايراني اسلامي تشکيل شد و همواره اين امر از برنامه‌هاي مورد توجه در اين نهاد است.
اين نماينده مجلس تاکيد کرد: استفاده از فارغ‌التحصيلان داراي ايده و دانش و حمايت علمي و مالي آنان از اقداماتي است که مي‌تواند توسط جهاد دانشگاهي انجام شود.
خالدي با اشاره به اينکه بيش از 90 درصد از فعاليت‌هاي يک دانشگاه با معاونت آموزشي و فرهنگي مرتبط است، تصريح کرد: اين نهاد به عنوان يک دانشگاه بايستي فعاليت‌هاي موفق و نتيجه بخش دانشگاه‌هاي برتر کشور و دنيا را سرلوحه قرار دهد و اين گونه در اشتغال جوانان موثر واقع شود.
وي فعاليت در خصوص استفاده بهينه از آب در حوزه آب شرب و کشاورزي، صنايع پايين دستي کشاورزي، گردشگري و تربيت دانشجو و فارغ التحصيل داراي دانش کاربردي همراه با بينش را از پتانسيل‌هاي موجود در جهاد دانشگاهي استان برشمرد.
عضو کميسيون انرژي مجلس خاطرنشان کرد: جهاد دانشگاهي که با تلاش در زمينه‌هاي علم، فناوري، فرهنگ و آموزش، به عنوان يک برند بزرگ در کشور مطرح است در تعامل با ساير دستگاه‌هاي اجرايي مي‌تواند همانند بسياري از دانشگاه‌هاي برتر جهان با انجام طرح، پروژه و فعاليت پژوهشي همراه با نظرات کارشناسي دقيق در توسعه کشور نقش بسزايي ايفا کند.
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
آموزش‌های کوتاه‌مدت و دانشگاهی


 
دبیرخانه مشاغل خانگی
مسابقات فرهنگی

سامانه ها
اتوماسیون اداری (لینک 1)
اتوماسیون اداری (لینک 2)
آمار سایت
امروز
375
دیروز
854
هفته
11663
کل
313698
 
 
 
 
تمام حقوق برای :: جهاد دانشگاهی واحد چهار محال و بختیاری :: محفوظ است. تلفن تماس: 33380722  -  038   فاکس: 33380316  -  038