آیینه ایام
ما را در سروش دنبال کنید
یاران آب در چهارمحال و بختیاری
پژوهش و فناوری


حوزه فعاليت‌هاي واحد


کد مطلب: 269093
انتخاب چهارمحال و بختياري براي اجراي طرح الگوي نوين توسعۀ مشاغل خانگي
تاریخ انتشار : 1396/08/06

انتخاب چهارمحال و بختياري براي اجراي طرح الگوي نوين توسعۀ مشاغل خانگي

به گزارش روابط عمومي جهاد دانشگاهي چهارمحال و بختياري، اين طرح با همکاري وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعي و جهاد دانشگاهي در هشت استان کشور به صورت نمونه (پايلوت) اجرا مي شود.
رئيس جهاد دانشگاهي چهارمحال و بختياري گفت: اين استان به عنوان يکي از مناطق کشور در اجراي طرح الگوي نوين توسعۀ مشاغل خانگي با مشارکت جهاد دانشگاهي و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعي انتخاب شده است.
وحيد خليلي اردلي با اشاره به انعقاد تفاهم‌نامه‌ و قرارداد اجرايي ميان رئيس جهاد دانشگاهي و وزير تعاون، کار و رفاه اجتماعي، در زمينۀ پياده‌سازي الگوي توسعه مشاغل خانگي، گفت: مقرر شد اين الگوي، با بهره‌گيري از ظرفيت‌هاي جهاد دانشگاهي به عنوان يک نهاد تسهيلگر در مرحلۀ اول در استان‌هاي چهارمحال و بختياري، خراسان رضوي، کردستان، لرستان، خراسان جنوبي، آذربايجان غربي، خراسان شمالي و کرمانشاه اجرايي شود.
خليلي با بيان اين‌که اين طرح کاربردي، در سه مرحله مشخص اجرا مي‌شود گفت: مرحله اول بررسي، شناسايي و اولويت‌بندي مزيت‌هاي استان‌ها است که در دستور کار جهاددانشگاهي و ادارات تعاون، کار و رفاه اجتماعي است و هماهنگي‌هاي اوليه در اين مرحله انجام ‌شده است.
به گفته وي، مرحله دوم اين طرح، توانمندسازي است و در اين مرحله ارزيابي و استعدادسنجي متقاضيان، هدايت و مشاوره به آنان، آموزش و ايجاد شبکه‌ بين کارآفرينان، خبرگان حوزه مشاغل خانگي و حتي بازار و خريداران انجام مي‌شود.
خليلي اتصال به بازار را مهمترين بخش و مرحله سوم اجراي طرح دانست و عنوان کرد: بسياري از فعاليت‌هاي اقتصادي در مرحله شکل‌گيري به‌علت نداشتن توجه به بازارهاي هدف، با شکست مواجه مي‌شود و از جمله عوامل موفقيت کسب و کار شکل‌دهي بازارهاي فيزيکي و الکترونيکي و بنگاه‌هاي بالادستي، استاندارد سازي محصولات يا توليد استاندارد و برند براي آن‌ها، ارتقاي کيفيت و بسته‌بندي محصول و در نهايت تنظيم برنامه‌هاي توليد و فروش است.
خليلي بهره‌مندي بهينه از ظرفيت‌هاي علمي، مديريتي، تخصصي و کاربردي جهاددانشگاهي در پياده سازي برنامه‌‎ها و طرح‌هاي وزارت کار، هم‌افزايي در اجراي برنامه‌‎ها و طرح‌هاي توسعه اشتغال و کارآفريني و همکاري در زمينه‌هاي آموزشي، پژوهشي، فرهنگي، اقتصادي، اجتماعي، اطلاع‌رساني، مشاورۀ شغلي و کارآفريني را ازجمله موضوعات تفاهم‌نامه عنوان کرد.
وي در پايان خاطرنشان کرد: در اين راستا جهاد دانشگاهي چهارمحال و بختياري همۀ تلاش خود را خواهد کرد که تا با توزيع بهينۀ سهميه در شهرستان‌هاي مختلف استان، اين طرح را به گونه اي شايسته با هدايت مديريت ارشد استان و با همکاري اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعي و نيز مشاوره با نخبگان دانشگاهي و اقتصادي انجام دهد.
لازم به ذکر است، هم اکنون در حدود 45 هزار بيکار در استان وجود دارد که از اين تعداد 16 هزار تحصيلکرده در رشته ها و مقاطع مختلف دانشگاهي هستند.
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
آموزش‌های کوتاه‌مدت و دانشگاهی


 
دبیرخانه مشاغل خانگی
مسابقات فرهنگی

سامانه ها
اتوماسیون اداری (لینک 1)
اتوماسیون اداری (لینک 2)
آمار سایت
امروز
457
دیروز
854
هفته
11663
کل
313780
 
 
 
 
تمام حقوق برای :: جهاد دانشگاهی واحد چهار محال و بختیاری :: محفوظ است. تلفن تماس: 33380722  -  038   فاکس: 33380316  -  038