آیینه ایام
ما را در سروش دنبال کنید
یاران آب در چهارمحال و بختیاری
پژوهش و فناوری


حوزه فعاليت‌هاي واحد


کد مطلب: 269100
ثبت شش اختراع توسط دانشجوي مخترع مرکز علمي کاربردي جهاد دانشگاهي شهرکرد
تاریخ انتشار : 1396/08/24
ثبت شش اختراع توسط دانشجوي مخترع مرکز علمي کاربردي جهاد دانشگاهي شهرکرد
دانشجوي مخترع مرکز علمي کاربردي جهاد دانشگاهي شهرکرد موفق به ثبت شش اختراع کشوري و اخذ تاييدِ چهار اختراع در حوزه‌هاي مختلف شد.
به گزارش روابط عمومي جهاد دانشگاهي چهارمحال و بختياري، ابراهيم صالحي متولد سال 71 در شهرستان لردگان دانشجوي مرکز علمي کاربردي جهاد دانشگاهي شهرکرد و از جوانان مخترع استان است که تاکنون شش اختراع را ثبت نموده و چهار اختراع را نيز به تأييد رسانده است.
وي با اشاره به ثبت اختراع ماژول اسلحه که زمان و مکان دقيق شليک را رصد مي‌کند، گفت: با توجه به بازپرسي‌هايي که پس از شليک از مأموران پليس مي‌شود اين ماژول با رصد دقيق زمان، مکان و فاصله شليک اين مشکل را رفع کرده است.
صالحي دستگاه هوشمند جلوگيري از سرقت خودرو را از ديگر اختراعات خود برشمرد و افزود: اين دستگاه بر روي خودرو نصب مي‌شود و صاحب خودرو مي‌تواند بدون محدوديت زمان و مکان از طريق تلفن همراه خود موقعيت مکاني خودرو را رديابي کند.
وي ادامه داد: هم‌اکنون تعدادي از اين دستگاه‌ها در شهرهاي مختلف کشور به فروش رسيده که با استقبال خوبي نيز مواجه شده است.
اين مخترع جوان کشور از ساخت دستگاهي جديد براي کنترل سوخت و آلودگي هوا خبر داد و تصريح کرد: اين دستگاه نيز با نصب بر روي خودرو در توقف‌هاي بالاي 25 ثانيه خودرو را در حالت خواب قرار مي‌دهد که با فشار دادن پدال بالا فاصله خودرو روشن مي‌شود.
صالحي با بيان اينکه از مشکلات کلاه‌هاي کاسکت عدم ديد در طرفين و گرمي محفظه داخلي است، عنوان کرد: کلاه کاسکتي نيز طراحي کرده‌ايم که به دور گردن راکب موتورسيکلت بسته مي‌شود و در هنگام سانحه مانند کيسه هواي خودرو به دور سر راکب باز مي‌شود.
عضو انجمن مخترعين کشور دستکش مرتعش براي افراد نابينا را از ديگر اختراعات خود دانست و گفت: افراد نابينا با پوشيدن اين دستکش هنگام نزديک شدن به جسمي لرزش دستکش را احساس مي‌کنند.
 
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
آموزش‌های کوتاه‌مدت و دانشگاهی


 
دبیرخانه مشاغل خانگی
مسابقات فرهنگی

سامانه ها
اتوماسیون اداری (لینک 1)
اتوماسیون اداری (لینک 2)
آمار سایت
امروز
397
دیروز
854
هفته
11663
کل
313720
 
 
 
 
تمام حقوق برای :: جهاد دانشگاهی واحد چهار محال و بختیاری :: محفوظ است. تلفن تماس: 33380722  -  038   فاکس: 33380316  -  038