آیینه ایام
ما را در سروش دنبال کنید
یاران آب در چهارمحال و بختیاری
پژوهش و فناوری


حوزه فعاليت‌هاي واحد


کد مطلب: 299118
تشريح طرح الگوي نوين توسعه مشاغل خانگي در ستاد اقتصاد مقاومتي شهرستان بن
تاریخ انتشار : 1396/10/20

تشريح طرح الگوي نوين توسعه مشاغل خانگي در ستاد اقتصاد مقاومتي شهرستان بن

رئيس جهاد دانشگاهي چهارمحال و بختياري در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتي شهرستان بن، جزئيات طرح الگوي نوين توسعه مشاغل خانگي را تشريح کرد.
 به گزارش روابط عمومي جهاد دانشگاهي چهارمحال و بختياري،
وحيد خليلي گفت: نگرش‌ها و روش‌ها نسبت به موضوع اشتغال به روز نيست و دو گزينه شغل و تسهيلات به تنهايي اشتغال پايدار ايجاد نمي‌کند.
 وي شناسايي مزيت‌ها، اولويت‌بندي مشاغل در استان، آموزش، مشاوره و توانمندسازي، کمک به به‌روزرساني و توليد استاندارد، شناسايي بازارهاي هدف، اتصال به بازار و تجاري‌سازي و فروش محصول را از مراحل مختلف اجراي طرح الگوي نوين توسعه مشاغل خانگي برشمرد.
 به گفته وي، اين طرح به صورت آزمايشي-الگويي (پايلوت) در هشت استان کشور از جمله چهارمحال و بختياري در حال اجراست.
فرماندار بن سهم اين شهرستان از تسهيلات مشاغل خانگي استان را ۶ ميليارد و ۷۵۰ ميليون ريال عنوان کرد و گفت: اين تسهيلات توسط هفت دستگاه اجرايي جذب و به متقاضيان پرداخت شد.

کمال اکبريان اظهار کرد: اين تسهيلات با سود ۴ درصد توسط دستگاهاي اجرايي شهرستان از جمله صنعت و معدن، جهاد کشاورزي، منابع طبيعي، فرهنگ و ارشاد اسلامي، کميته امداد و بهزيستي به بانک‌هاي عامل معرفي و پرداخت شد.
 اکبريان خاطرنشان کرد: در راستاي سياست‌هاي اقتصاد مقاومتي و به منظور ايجاد اشتغال پايدار مي‌بايست تغيير نگرش و رويکرد و تجاري سازي مشاغل خانگي با آموزش صورت پذيرد.
 وي بر برندسازي توليدات شهرستان از جمله خاتم شيخ شبان تأکيد کرد و يادآور شد: مي‌توان با برگزاري جلسات آموزشي، اتصال حلقه‌هاي توليد و بازار فروش براي حمايت از توليدکنندگان را تقويت کرد.
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
آموزش‌های کوتاه‌مدت و دانشگاهی


 
دبیرخانه مشاغل خانگی
مسابقات فرهنگی

سامانه ها
اتوماسیون اداری (لینک 1)
اتوماسیون اداری (لینک 2)
آمار سایت
امروز
980
دیروز
3207
هفته
13769
کل
468601
 
 
 
 
تمام حقوق برای :: جهاد دانشگاهی واحد چهار محال و بختیاری :: محفوظ است. تلفن تماس: 33380722  -  038   فاکس: 33380316  -  038