آیینه ایام
ما را در سروش دنبال کنید
یاران آب در چهارمحال و بختیاری
پژوهش و فناوری


حوزه فعاليت‌هاي واحد


کد مطلب: 299119
ذخيره‌سازي بيش از 200 نمونه خون بند ناف در چهارمحال و بختياري
تاریخ انتشار : 1396/10/21

ذخيره‌سازي بيش از 200 نمونه خون بند ناف در چهارمحال و بختياري

مسئول نمايندگي بانک سلول‌هاي بنيادي خون بند ناف جهاد دانشگاهي استان چهارمحال و بختياري گفت: تاکنون بيش از 200 نمونه خون بند ناف در سطح استان جمع‌آوري و به تهران ارسال شده است که پس از طي آزمايشات مختلف اين نمونه‌ها فريز شده‌اند.
 
به گزارش اروابط عمومي جهاد دانشگاهي چهارمحال و بختياري، فاطمه روستايي در آيين بازديد دبيران آموزش و پرورش ناحيه دو شهرکرد ازجهاد دانشگاهي و بانک خون سلول‌هاي بنيادي رويان استان، اظهار کرد: مرکز سلول‌هاي بنيادي خون بند ناف رويان واحد جهاد دانشگاهي در سال 93 مجوز فعاليت را اخذ کرد و در فروردين 94 نخستين نمونه‌گيري از خون بند ناف در استان صورت گرفت.
 
وي افزود: تاکنون بيش از 200 نمونه خون بند ناف در سطح استان جمع‌آوري و به تهران ارسال شده است که پس از طي آزمايشات مختلف اين نمونه‌ها فريز شده‌اند.
 
روستايي با اشاره به اينکه اکنون در سه شهرستان شهرکرد، فارسان و بروجن مراکز نمونه گيري از خون بند ناف فعال هستند، تصريح کرد: در حال حاضر دفتر نمايندگي بانک خون بند ناف رويان در سطح استان در بيمارستان هاجر شهرکرد مستقر است و در اين دفتر مشاوره‌هاي اوليه عقد قرارداد، هماهنگي‌ براي اجراي نمونه‌گيري، ارسال نمونه به تهران و ... انجام مي‌شود.
 
مسئول نمايندگي بانک سلول‌هاي بنيادي خون بند ناف جهاد دانشگاهي استان بيان کرد: ماماي مرکز رويان جهاد دانشگاهي هنگام زايمان در اتاق عمل حاضر مي‌شود و اقدامات لازم را انجام مي‌دهد.
 
روستايي خاطرنشان کرد: خانم‌هاي باردار مي‌توانند در هفته سي و ششم بارداري به دفتر نمايندگي بانک خون بند ناف رويان مراجعه کرده يا تماس تلفني بگيرند و از مشاوره‌هاي اوليه به صورت رايگان استفاده کنند.
 
وي گفت: اکثر بيماري‌هاي خوني صعب‌العلاج مانند سرطان‌هاي خون، سرطان‌هاي مغز استخوان، تالاسمي‌هاي ماژور و فلج مغزي از بيماري‌هايي است که در حال حاضر در کشور با استفاده از سلول‌هاي بنيادي خون بند ناف قابل درمان هستند و اين در حالي است که تحقيقات براي درمان بيماري‌هاي ديگر در حال انجام است.
 
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
آموزش‌های کوتاه‌مدت و دانشگاهی


 
دبیرخانه مشاغل خانگی
مسابقات فرهنگی

سامانه ها
اتوماسیون اداری (لینک 1)
اتوماسیون اداری (لینک 2)
آمار سایت
امروز
1005
دیروز
3207
هفته
13769
کل
468626
 
 
 
 
تمام حقوق برای :: جهاد دانشگاهی واحد چهار محال و بختیاری :: محفوظ است. تلفن تماس: 33380722  -  038   فاکس: 33380316  -  038