آیینه ایام
ما را در سروش دنبال کنید
یاران آب در چهارمحال و بختیاری
پژوهش و فناوری


حوزه فعاليت‌هاي واحد


کد مطلب: 309119
بازديد رئيس سازمان مديريت و برنامه ريزي استان از جهاد دانشگاهي و برگزاري نشست هم‌انديشي
تاریخ انتشار : 1396/10/26 13:47:25

بازديد رئيس سازمان مديريت و برنامه ريزي استان از جهاد دانشگاهي و برگزاري نشست هم‌انديشي

با حضور رئيس سازمان مديريت و برنامه‌ريزي چهارمحال و بختياري و رئيس جهاد د انشگاهي استان، راه‌هاي توسعه همکارهاي‌هاي مشترک دو دستگاه حوزه‌هاي مختلف بررسي شد.
به گزارش روابط عمومي جهاد دانشگاهي چهارمحال و بختياري، حبيب‌الله وفايي 25 دي‌ماه در بازديد از ساختمان جهاد دانشگاهي و نشست هم‌انديشي با رئيس جهاد دانشگاهي استان، اظهار کرد: اهتمام جهاد دانشگاهي به مسائل برنامه‌ريزي، پژوهشي و توسعه استان نشان از علاقه اين نهاد به رشد استان است.
وي با اشاره به وضعيت اقتصادي کشور، افزود: مسئله اقتصاد يک مسئله نوپا و منطقه‌اي نيست، يک مسئله بين‌المللي است و تمام ارکان و عناصر به هم وابسته را در برمي‌‌گيرد.
وفايي با بيان اينکه لازم است نگاه اقتصادي به مسئله توسعه استان حاکم شود، تصريح کرد: عرضه به تنهايي منجر به يک اقتصاد پوياي داراي رشد و توسعه پايدار نمي‌شود و اکنون اقتصاد دنيا بر مبناي تقاضا محوري است.
وي خاطرنشان کرد: دنياي اقتصاد يک عرصه رقابت است پس لازم است منابع کنوني که شامل سرمايه‌ عظيم نيروي انساني و دانش است، حفظ شوند.
وفايي با اشاره به اينکه حوزه‌هاي مختلف جهاد دانشگاهي مي‌تواند در توسعه استان نقش ايفا کند، تاکيد کرد: مسئله محوري عمل کردن جهاد دانشگاهي، رويکردي عميق در نگاه به مسائل است که بسيار رويکرد دقيقي است.
وي با بيان اينکه برنامه رشد اقتصادي در برنامه ششم توسعه کشور در نظر گرفته شده است اما در چهارمحال و بختياري بايد فعاليت بيشتري در اين زمينه صورت گيرد، گفت: برنامه ششم توسعه و اقتصاد مقاومتي به شکل روشن رشد و شکوفايي را تعيين کردند اما تحقق اين مهم نيازمند اعتبارات، سرمايه انساني و رونق توليد است که منجر به خلق ثروت شود و اين همان شناسايي مسئله و درمان آن در جامعه است.
رئيس سازمان مديريت و برنامه‌ريزي استان تاکيد کرد: بيکاري معلول است نه علت و بايد توليد در استان رونق گيرد پس لازم است براي چهارمحال و بختياري بيشتر از ساير استان‌ها تلاش شود.
وفايي با بيان اينکه سازمان مديريت و برنامه‌ريزي استان از گفت و گو با دانشگاهيان در زمينه توسعه استان استقبال مي‌کند، تصريح کرد: اين سازمان نيازمند هم‌فکري، قلم دانشگاهيان و همکاري با دانشگاهيان و پژوهشگران است و براي اين امر اعتباري در نظر گرفته است.
وي اظهار کرد: ميان جهاد دانشگاهي و سازمان مديريت و برنامه‌ريزي استان درد مشترک و فهم نيز مشترک وجود دارد.
وفايي خاطرنشان کرد: پژوهشگران بايد پژوهش‌هاي کاربردي انجام دهند تا قدمي در راستاي توسعه استان برداشته شود.
وي بيان کرد: سازمان مديريت و برنامه‌ريزي استان آمادگي دارد تا در زمينه‌هاي مشترک گوناگون با جهاد دانشگاهي استان همکاري کند تا دردهاي استان با اين نهاد انقلابي درمان شود.
وفايي افزود: يک مدل پيشنهادي اقتصادي توسط سازمان مديريت و برنامه‌ريزي استان به هيأت دولت ارائه شده که اگر پياده شود با اطمينان کامل ظرف پنج سال نرخ بيکاري به طور محسوسي کاهش مي‌يابد که تحقق اين مهم نيازمند انجام پژوهش‌هاي کاربردي توسط پژوهشگران است.
وي تصريح کرد: نگاه نخست سازمان مديريت و برنامه‌ريزي استان به مقوله پژوهش به ظرفيت‌هاي پژوهشي داخل استان است اما لازم است ادبيات آمايش را بدانيم.
وي از جهاد دانشگاهي خواست رشته‌هاي اقتصاد گرايش‌هاي مرتبط با برنامه‌ريزي اقتصادي و کارآفريني و سيستم‌هاي اقتصادي و اجتماعي مبتني بر مدل دايناميک را شکل دهد.
وفايي تاکيد کرد: منابع موجود در استان بايد منجر به خلق يک ارزش اقتصادي شود و اگر اين امر محقق شود سازمان مديريت و برنامه‌ريزي استان هيچ مانعي را در نظر نمي‌گيرد و از پژوهش‌هاي کاربردي که منجر به خلق ارزش اقتصادي شود استقبال مي‌کند.
وي اظهار کرد: فعاليت جهاد دانشگاهي در زمينه اکوتوريسم و طبيعت‌گردي مي‌تواند يک روش براي کاهش نرخ بيکاري در استان باشد و از ساير مدل‌ها و روش‌هاي اين نهاد در زمينه‌هاي مختلف استقبال مي‌شود.
وفايي ادامه داد: مي‌توان از ظرفيت مرکز افکار سنجي جهاد دانشگاهي براي توسعه استان بهره‌برد.
وي بيان کرد: لازم است بخشي از اعتبارات عمراني در حوزه‌هاي فرهنگي هزينه شود و فرهنگ توسعه در استان شکل گيرد.
وفايي خاطرنشان کرد: در صورتي که برنامه ريزي، تجهيز منابع، اجراي دقيق و نظارت مستمر باشد توسعه استان شکل مي‌گيرد و تحقق اين مهم تنها با وجود مديران متعهد و متخصص ممکن نيست بلکه مديران دستگاه‌هاي اجرايي بايد عاشق استان باشند و خود را وقف استان کند.
همچنين در آغاز اين نشست، رئيس جهاد دانشگاهي استان اظهار کرد: بنيان جهاد دانشگاهي مسئله شناسانه و کاربردي عمل کردن است.
وحيد خليلي با بيان اينکه جهاد دانشگاهي سال 93، به هشت هزار نفر و در سال گذشته به 16 هزار نفر آموزش کوتاه مدت ارائه داده است، ادامه داد: آموزش‌هايي که در دانشگاه ارائه نمي‌شود و نياز روز جامعه است و آموزش‌هايي به رونق اشتغال کمک مي‌کند توسط اين نهاد انقلابي انجام مي‌شود.
خليلي تاکيد کرد: در همه حوزههاي تحقيقاتي، فرهنگي ، آموزشي و اشتغال آمادگي همکاري با سازمان مديريت و برنامه ريزي استان وجود دارد.
وي گفت: سازمان تجاري سازي فناوري و اشتغال دانش‌آموختگان در جهاد دانشگاهي استان کارخود را مجددا شروع کرده اين مهم با اجراي طرح مشاغل خانگي در جهاد دانشگاهي استان همزمان شده است.
خليلي خاطرنشان کرد: جهاد دانشگاهي در استان به مثابه يک شاخه از يک درخت بزرگ است که بر همين اساس آمادگي داريم تا از توان ملي جهاد دانشگاهي براي انجام مطالعات توسعه‌اي در استان استفاده کنيم.
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
آموزش‌های کوتاه‌مدت و دانشگاهی


 
دبیرخانه مشاغل خانگی
مسابقات فرهنگی

سامانه ها
اتوماسیون اداری (لینک 1)
اتوماسیون اداری (لینک 2)
آمار سایت
امروز
987
دیروز
3207
هفته
13769
کل
468608
 
 
 
 
تمام حقوق برای :: جهاد دانشگاهی واحد چهار محال و بختیاری :: محفوظ است. تلفن تماس: 33380722  -  038   فاکس: 33380316  -  038