آیینه ایام
ما را در سروش دنبال کنید
یاران آب در چهارمحال و بختیاری
پژوهش و فناوری


حوزه فعاليت‌هاي واحد


کد مطلب: 309122
بازديد نماينده مردم شهرکرد، بن و سامان از جهاد دانشگاهي چهارمحال و بختياري
تاریخ انتشار : 1396/11/08

بازديد نماينده مردم شهرکرد، بن و سامان از جهاد دانشگاهي چهارمحال و بختياري

نماينده مردم شهرکرد، بن و سامان در مجلس شوراي اسلامي از جهاد دانشگاهي چهارمحال و بختياري بازديد کرد.
به گزارش روابط عمومي جهاد دانشگاهي چهارمحال و بختياري، اردشير نوريان هشتم بهمن‌ماه در بازديد از ساختمان جهاد دانشگاهي استان، ضمن تبريک به مناسبت فرارسيدن ايام دهه فجر و تسليت به مناسبت ايام فاطميه، اظهار کرد: دهه فجر فرصت مناسبي براي بازانديشي ارزش‌هاي انقلاب اسلامي و اميدآفريني در مردم است.
نوريان موفقيت‌هاي جهاد دانشگاهي در حوزه‌هاي آموزش، پژوهش و فرهنگي را نشان از وجود ظرفيت در استان دانست و گفت: اين ظرفيت‌ها گاهي مورد غفلت واقع مي‌شود که مي‌توان با برنامه‌ريزي هوشمندانه توام با عقلانيت در اين زمينه‌ها کار کرد.
نماينده مردم حوزه انتخابيه مركز استان ضمن ابراز رضايت از دستاوردهاي اخير جهاد دانشگاهي استان و كسب رتبه‌ها و افتخارات متعدد ملي توسط اين نهاد افزود: جهاد دانشگاهي از دو عنوان زيباي جهاد به معناي حرکت به سوي امري مقدس با تمام وجود و دانشگاه به معناي مرکز علمي و موتور محرکه توسعه نام برد.
وي افزود: مسئله محوري عمل کردن جهاد دانشگاهي به معناي دنبال کردن مسائل با روش‌هاي علمي و انگيزه جدي و گزينش مسائل کليدي و راهبردي مسئله‌دار در استان است.
نوريان مهم‌ترين اقدام در امر پژوهش را يافتن مسئله عنوان کرد و گفت: لازم است مسئله گزيني توسط دانشجويان با يک ظرفيت علمي و فکري دقيق انجام و از پرداختن به موضوعات تکراري و کم‌ارزش پرهيز شود.
نوريان اصلي ترين دغدغه حوزه عمران و توسعه استان را مسئله آب دانست و خاطرنشان کرد: جهاد دانشگاهي مي‌تواند با ارائه يک راه‌حل کليدي کارآمد براي احقاق حقوق آبي استان تلاش کند.
وي اظهار کرد: جهاد دانشگاهي مي‌تواند در عرصه‌هايي که معمولا مغفول مانده‌اند و در لايه‌هاي پنهان گم شدند مطالعات انجام دهد و به توليد فکر بپردازد.
رئيس جهاد دانشگاهي چهارمحال و بختياري در ادامه با بيان اينکه جهاد دانشگاهي در حوزه آموزش سال 93، به هشت هزار نفر و در سال گذشته به 16 هزار نفر آموزش کوتاه مدت ارائه داده است، اظهار کرد: اين نهاد انقلابي قرار نيست تنها به ارائه آموزش بپردازد و در زمينه‌هاي فرهنگي، تحقيقاتي و اشتغال هم فعال است و اقدامات موثري هم انجام داده است.
وحيد خليلي ادامه داد: در بخش آموزش کوتاه مدت، آموزش‌هايي که در دانشگاه ارائه نمي‌شود در اين نهاد به صورت تخصصي و اشتغال محور ارائه مي‌شود.
خليلي افزود: مهمترين چالش اين واحد استاني نداشتن فضاي فيزيکي کافي بوده که در سال گذشته خوشبختانه با کمک‌هاي دفتر مرکزي جهاد دانشگاهي اين مشکل اساسي مرتفع شده و فاز دوم نيز در صورت تامين اعتبار راه اندازي خواهد شد که سازمان مديريت استان مساعدت‌هايي را در دستور کار قرار داده است.
وي با اشاره به اينکه معاونت فرهنگي جهاد دانشگاهي در بخش افکارسنجي در دو سال گذشته رتبه برتر کشور بوده است، تصريح کرد: اين استان در ششمين دوره مناظرات دانشجويي کشور از نظر تعداد تيم شرکت‌کننده رتبه نخست را کسب کرده است که اين نشان از بلوغ فرهنگي استان و استقبال از فرهنگ گفتگو است.
خليلي تاکيد کرد که حوزه پژوهشي جهاددانشگاهي با عزم جدي و با دريافت مجوز ساختارهاي جديد در حال ارائه تحقيقات تقاضامحور در استان به خصوص در بخش گردشگري و محيط زيست است.
 
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
آموزش‌های کوتاه‌مدت و دانشگاهی


 
دبیرخانه مشاغل خانگی
مسابقات فرهنگی

سامانه ها
اتوماسیون اداری (لینک 1)
اتوماسیون اداری (لینک 2)
آمار سایت
امروز
928
دیروز
3207
هفته
13769
کل
468549
 
 
 
 
تمام حقوق برای :: جهاد دانشگاهی واحد چهار محال و بختیاری :: محفوظ است. تلفن تماس: 33380722  -  038   فاکس: 33380316  -  038