آیینه ایام
ما را در سروش دنبال کنید
یاران آب در چهارمحال و بختیاری
پژوهش و فناوری


حوزه فعاليت‌هاي واحد


کد مطلب: 319131
راه‌هاي همکاري جهاد دانشگاهي چهارمحال و بختياري و شرکت آب منطقه‌اي استان بررسي شد
تاریخ انتشار : 1396/11/29

راه‌هاي همکاري جهاد دانشگاهي چهارمحال و بختياري و شرکت آب منطقه‌اي استان بررسي شد

راه‌هاي همکاري جهاد دانشگاهي چهارمحال و بختياري و شرکت آب منطقه‌اي استان بررسي شد.
به ‌گزارش روابط عمومي جهاد دانشگاهي چهارمحال و بختياري، رئيس جهاد دانشگاهي چهارمحال و بختياري،  28 بهمن ماه در  اين نشست با اشاره به اينکه جهاد دانشگاهي پژوهش‌هاي کتابخانه‌اي انجام نداده و به دنبال انجام پژوهش‌هاي کاربردي است، اظهار کرد: بنيان جهاد دانشگاهي مسئله شناسانه و کاربردي عمل کردن است.
وحيد خليلي تاکيد کرد: جهاد دانشگاهي در همه حوزه‌هاي تحقيقاتي، فرهنگي ، آموزشي و اشتغال آمادگي همکاري با شرکت آب منطقه‌اي استان را دارد و با وجود پتانسيل‌هاي مختلف خويش به عنوان يک دستگاه همکار در کنار ساير دستگاه‌هاي اجرايي در کنار شرکت آب منطقه‌اي استان خواهد بود.
کوروش نادريان نيز در اين هم‌انديشي با رييس جهاد دانشگاهي استان، اظهار کرد: با توجه به خشکسالي‌هاي مداوم و طولاني مدت استان در سال‌هاي اخير، وضعيت منابع آبي به ويژه آبخوان‌ها و بيلان دشت‌ها با کاهش روبرو شده است.
وي با اشاره به وجود 11 دشت در استان، افزود: از اين تعداد هشت دشت ممنوعه و چهار دشت از اين هشت دشت ممنوعه بحراني شدند.
نادري بيان کرد: با کاهش نزولات آسماني و به منظور ايجاد تعادل ميان ورودي و خروجي دشت‌ها طرحي تحت عنوان طرح احياء و تعادل بخشي در دستور کار وزارت نيرو قرار گرفته است که به منظور نجات آبخوان‌هاي دشت‌ها در حال اجرا است.
وي با بيان اينکه اين طرح با داشتن چندين پروژه که يکي از مهم‌ترين پروژه‌هاي آن طرح اطلاع رساني است، ادامه داد: با توجه به سوابق درخشان جهاد دانشگاهي و وجود پتانسيل‌هاي مختلف همچون خبرگزاري‌هاي ايسنا و ايکنا، انتظار مي‌رود به صورت علمي، عملي و پژوهشي در آگاه‌سازي آحاد مردم از وضعيت منابع آبي استان و حفظ اين منابع، نسبت به گذشته کوشاتر باشند.
نادري با بيان اينکه لازم است در شرايط خشکسالي و تغيير اقليم صرفه‌جويي بيشتري در منابع آب صورت گيرد، تصريح کرد: مي‌طلبد با آگاه‌سازي بيشتر در حفظ و حراست کمي و کيفي منابع آب کوشا بود.
وي با بيان اينکه رسانه نقش موثري در اطلاع رساني و فرهنگ سازي دارد، افزود: نياز است در زمينه مصرف بهينه آب و نسبت به مواردي همچون کاشت محصولات کشاورزي با مصرف کمتر آب و جلوگيري از کاشت محصولات کشاورزي با مصرف بهينه آب فرهنگ سازي صورت گيرد.
نادري گفت: جهاد دانشگاهي مي‌تواند در حوزه آب در فضاي دانشجويي ورود کند و اين يک امتياز مثبت است.
وي خاطرنشان کرد: اميد است که تعاملات سازنده ميان جهاد دانشگاهي استان و شرکت آب منطقه‌اي استان برقرار شود.
 
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
آموزش‌های کوتاه‌مدت و دانشگاهی


 
دبیرخانه مشاغل خانگی
مسابقات فرهنگی

سامانه ها
اتوماسیون اداری (لینک 1)
اتوماسیون اداری (لینک 2)
آمار سایت
امروز
642
دیروز
2964
هفته
12278
کل
369824
 
 
 
 
تمام حقوق برای :: جهاد دانشگاهی واحد چهار محال و بختیاری :: محفوظ است. تلفن تماس: 33380722  -  038   فاکس: 33380316  -  038