آیینه ایام
ما را در سروش دنبال کنید
یاران آب در چهارمحال و بختیاری
پژوهش و فناوری


حوزه فعاليت‌هاي واحد


کد مطلب: 319132
برگزاري آيين تجليل از پزشکان و همکاران بانک خون بند ناف جهاد دانشگاهي چهارمحال و بختياري
تاریخ انتشار : 1396/11/30 10:23:47

برگزاري آيين تجليل از پزشکان و همکاران بانک خون بند ناف جهاد دانشگاهي چهارمحال و بختياري

آيين تجليل از پزشکان و همکاران بانک خون بند ناف رويان با حضور رئيس جهاد دانشگاهي استان، رئيس مرکز بهداشت استان، مدير درمان دانشگاه علوم پزشکي، رئيس بيمارستان هاجر شهرکرد و مسئول مرکز ناباروي استان برگزار شد.
به ‌گزارش روابط عمومي جهاد دانشگاهي چهارمحال و بختياري، وحيد خليلي در آيين تجليل از پزشکان و همکاران بانک خون بند ناف رويان، ضمن تشکر از پرسنل پزشکي استان، اظهار کرد: اکنون ذائقه بشر در توسعه يافتگي تغيير يافته است و از پول بنيان بودن به سوي انسان محوري و ايده محوري تغيير يافته است که اين امر در مسير دنياي فناوري اطلاعات و دانش‌هاي نوين محقق خواهد شد.
وي با اشاره به اينکه لازم است دستگاه‌هاي دانشگاهي در ترويج گفتمان دانش‌بنيان، فرهنگ سازي و نشان‌هاي عملي آن کوشا باشند، افزود: از زمان تاسيس بانک خون بند ناف رويان در استان با استقبال بي‌نظير دانشگاه علوم پزشکي استان مواجه شد.
خليلي تصريح کرد: جهاد دانشگاهي مي‌تواند در حوزه پزشکي ياري‌گر نظام سلامت در کشور باشد و هدف جهاد دانشگاهي از ورود به اين حوزه، همين امر است.
وي خاطرنشان کرد: اميد است بتوان شعبه‌هاي ديگري از حوزه پزشکي و سلامت را توسط جهاد دانشگاهي در استان ايجاد کرد.
مسئول نمايندگي بانک سلول‌هاي بنيادي خون بند ناف جهاد دانشگاهي استان نيز گفت: اين مرکز از سال 93 کار خود را آغاز کرده است و در فروردين ماه 94 نخستين نمونه‌گيري در استان انجام شده است.
فاطمه روستايي افزود: اکنون در شهرستان‌هاي بروجن، فارسان و در بيمارستان‌هاي هاجر و تامين اجتماعي شهرستان شهرکرد نمونه‌گيري در حال انجام است و در تلاش هستيم تا در شهرستان‌هاي لردگان و اردل نيز با آموزش نيروهاي بومي، اين امر انجام شود.
وي تصريح کرد: از ابتداي راه‌اندازي بانک خون بند ناف رويان تاکنون بيش از 200 نمونه خون بند ناف دريافت و به تهران ارسال شده که پس از طي مراحل مختلف فريز شدند.
روستايي ادامه داد: روند قراردادها به نحوي است که مادر در هفته سي و ششم بارداري به دفتر نمايندگي بانک خون بند ناف رويان استان واقع در بيمارستان هاجر مراجعه مي‌کند و در صورت عدم وجود مشکل خاصي، با فرد متقاضي قرارداد بسته خواهد شد.
وي تاکيد کرد: در حال حاضر سرطان‌هاي مغز استخوان و خون و اکثر بيماري‌هاي خوني و تالاسمي ماژور با استفاده از سلول‌هاي بنيادي خون بند ناف درمان مي‌شود.
روستايي بيان کرد: صورت عدم توانايي در پرداخت هزينه، مبلغ مورد نظر تقسيط خواهد شد.
لازم به ذکر است، در پايان اين مراسم از پزشکان و افرادي که با بانک خون بند ناف رويان همکاري داشتند تقدير و به آنان هدايايي اهدا شد.
 
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
آموزش‌های کوتاه‌مدت و دانشگاهی


 
دبیرخانه مشاغل خانگی
مسابقات فرهنگی

سامانه ها
اتوماسیون اداری (لینک 1)
اتوماسیون اداری (لینک 2)
آمار سایت
امروز
703
دیروز
2964
هفته
12278
کل
369885
 
 
 
 
تمام حقوق برای :: جهاد دانشگاهی واحد چهار محال و بختیاری :: محفوظ است. تلفن تماس: 33380722  -  038   فاکس: 33380316  -  038