آیینه ایام
ما را در سروش دنبال کنید
یاران آب در چهارمحال و بختیاری
پژوهش و فناوری


حوزه فعاليت‌هاي واحد


کد مطلب: 329160
هم‌انديشي سازگاري با خشک‌سالي و مديريت مصرف بهينۂ آب در جهاد دانشگاهي چهارمحال و بختياري برگزار شد
تاریخ انتشار : 1397/02/05
هم‌انديشي سازگاري با خشک‌سالي و مديريت مصرف بهينۂ آب در جهاد دانشگاهي چهارمحال و بختياري برگزار شد

به گزارش روابط عمومي جهاد دانشگاهي چهارمحال و بختياري، در اين نشست که چهارم ارديبهشت‌ماه در جهاد دانشگاهي چهارمحال و بختياري برگزار شد جمعي از خبرنگاران خبرگزاري‌هاي استان با کارشناسان شرکت آب منطقه‌اي، منابع طبيعي و جهاد کشاورزي استان به بحث، تبادل نظر و هم‌انديشي در خصوص سازگاري با خشکسالي و  مديريت مصرف بهينة آب پرداختند.
در اين هم‌انديشي، رئيس جهاد دانشگاهي استان اظهار کرد: جهاد دانشگاهي يک نهاد تسهيلگر است که حول محور اطلاع‌رساني براي سازگاري با خشکسالي در شرايط اقليمي جديد نشست‌هايي را انجام خواهد داد و مهمترين وظيفه ما در اين ماموريت، فرهنگ‌سازي براي سازگاري با خشکسالي است.
وي با بيان اينکه براي نهادينه کردن و فرهنگ‌سازي در يک زمينه بايد از ظرفيت رسانه‌هاي مجازي، مکتوب، سينما، هنر و تمام ظرفيت‌هاي جذاب و مردم‌پسند استفاده کرد، افزود: در اين زمينه تقسيم‌بندي مخاطبان نيز اهميت دارد که جهاد دانشگاهي در برنامه‌هاي پيش‌ روي خود، به دانش‌آموزان، دانشگاهيان، روحانيون و...  اطلاع‌رساني خواهد کرد تا از اين ظرفيت نيز به درستي استفاده شود.
خليلي با بيان اينکه زمين يک موجود زنده است و همگان به طبيعت بدهکار هستيم، تاکيد کرد: زمين و طبيعت براي همه ما قابل احترام است، و گاهي ممکن است در گردش خود دچار کسالت شود که در اين مواقع، زمان مراقبت انسان فرا مي‌رسد.
وي با اشاره به اينکه تغيير اقليم امري طبيعي است، گفت: اکنون که با کاهش نزولات آسماني مواجه هستيم و عمري از زمين و بهره‌هاي طبيعت استفاده کرديم هنگام پاسخگويي به مواهب زمين و مديريت مصرف آب است.
خليلي خاطرنشان کرد: عمري است همه ما از طبيعت ارتزاق مي‌کنيم و اصل مشاغل استان کشاورزي، باغداري و دامپروري است که همه در طبيعت صورت مي‌گيرد پس لازم است در حفظ طبيعت کوشا باشيم و در اين زمينه الگو ساز شويم.
در ادامه کارشناسان اقدامات صورت گرفته در خصوص خشکسالي و مديريت مصرف بهينه را مطرح و خبرنگاران حاضر نيز نظرات و پيشنهادات خود را در اين خصوص ارائه دادند.

 
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
آموزش‌های کوتاه‌مدت و دانشگاهی


 
دبیرخانه مشاغل خانگی
مسابقات فرهنگی

سامانه ها
اتوماسیون اداری (لینک 1)
اتوماسیون اداری (لینک 2)
آمار سایت
امروز
2406
دیروز
886
هفته
11466
کل
418491
 
 
 
 
تمام حقوق برای :: جهاد دانشگاهی واحد چهار محال و بختیاری :: محفوظ است. تلفن تماس: 33380722  -  038   فاکس: 33380316  -  038