آیینه ایام
ما را در سروش دنبال کنید
یاران آب در چهارمحال و بختیاری
پژوهش و فناوری


حوزه فعاليت‌هاي واحد


کد مطلب: 349237
معاون هماهنگي و امور مجلس جهاد دانشگاهي:
نگاه جهاد دانشگاهي خط‌شکني عمل کردن است
تاریخ انتشار : 1397/07/11
  

نگاه جهاد دانشگاهي خط‌شکني عمل کردن است

معاون هماهنگي و امور مجلس جهاد دانشگاهي گفت: نگاه جهاد دانشگاهي صف‌شکني و خط‌شکني عمل کردن است، همچنين تلاش شده فرهنگ‌سازي در کشور ايجاد شود که بتوانيم باور کنيم که با کمترين امکانات مي‌توان بيشترين بازدهي را داشت.
به گزارش روابط عمومي جهاد دانشگاهي چهارمحال و بختياري، احمد شريفي‌زاده 10 مهرماه در آيين معارفه سرپرست جهاد دانشگاهي چهارمحال و بختياري اظهار کرد: تمام تلاش جهاد دانشگاهي اين بوده که آنچه انقلاب اسلامي خواسته را بتواند برآورده کند.
وي با اشاره به فرمايشات مقام معظم رهبري در خصوص جهاد دانشگاهي، گفت: جهاد دانشگاهي مجموعه کوچکي بود که خوشبختانه در حال حاضر به مجموعه تنومندي تبديل شده است.
شريفي‌زاده گفت: جهاد دانشگاهي داراي هفت هزار عضو و 63 واحد سازماني است، همچنين در جهاد دانشگاهي سه پژوهشگاه، حدود 24 پژوهشکده و 135 گروه پژوهشي در حوزه پژوهشي اين نهاد فعاليت مي‌کنند.
وي برطرف کردن مشکلات کشور را از دلايل ورود جهاد دانشگاهي به حوزه پژوهشي عنوان و تصريح کرد: خوشبختانه جهاد دانشگاهي توانسته در بحث علم و فناوري ورود پيدا کند و کارهاي بزرگي را انجام دهد.
شريفي‌زاده بيان کرد: نگاه جهاد دانشگاهي صف‌شکني و خط‌شکني عمل کردن است، همچنين تلاش شده فرهنگ‌سازي در کشور ايجاد شود که بتوانيم باور کنيم که با کمترين امکانات مي‌توان بيشترين بازدهي را داشت.
معاون هماهنگي و امور مجلس جهاد دانشگاهي تاکيد کرد: از حدود 18 سال گذشته مجموعه‌اي تحت عنوان سازمان اشتغال فارغ‌التحصيلان در جهاد دانشگاهي تشکيل شده است ولي نياز به حمايت بيشتري از سوي مسئولان وجود دارد.
شريفي‌زاده با اشاره به اينکه در حوزه اشتغال حرکتي از سوي وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعي با جهاد دانشگاهي آغاز شد، تصريح کرد: طرح الگوي نوين توسعه مشاغل خانگي به صورت پايلوت در 9 استان کشور در حال اجرا است که چهارمحال و بختياري يکي از استان‌هاي موفق در اين زمينه است،
معاون هماهنگي و امور مجلس جهاد دانشگاهي تاکيد کرد: جهاد دانشگاهي با کسب رتبه‌هاي برتر در زمينه‌هاي مختلف توانايي کمک به رفع مشکل اشتغال فارغ‌التحصيلان را دارد. 
وي گفت: هم اکنون سه پارک علم و فناوري، 23 مرکز رشد و 500 شرکت دانش بنيان زيرمجموعه جهاد دانشگاهي فعاليت مي‌کنند.
شريفي‌زاده افزود: سالانه حدود 600 هزار نفر از آموزش‌هاي جهاد دانشگاهي بهره‌مند مي‌شوند که اين آموزش‌ها سرمايه‎اي براي افراد محسوب مي‌شود.
وي با اشاره به اينکه جهاد دانشگاهي مجموعه‌اي چند بعدي بوده که در حوزه‌هاي مختلف اعم از فرهنگي و پژوهشي فعاليت مي‌کند، تصريح کرد: در حال حاضر مراکز مختلف فرهنگي در جهاد دانشگاهي فعاليت دارند که خبرگزاري ايسنا، خبرگزاري ايکنا، سازمان فعاليت‌هاي قرآني، مجموعه افکارسنجي، مرکز گردشگري، مرکز امام، انقلاب و ولايت فقيه و تشکيل صندوق قرض‌الحسنه ازجمله آن هستند.
وي تاکيد کرد: جهاد دانشگاهي 80 درصد منابع مالي‌اش را خود تامين مي‌کند که بايد از اين لحاظ الگويي براي ديگر نهادها باشد تا از اين طريق برخي مشکلات کشور برطرف شود.
در ادامه سرپرست دانشگاه شهرکرد با اشاره به اينکه جهاد دانشگاهي مولود انقلاب است، اظهار کرد: ارتباط خوبي ميان جهاد دانشگاهي استان و مراکز آموزشي و پژوهشي در سطح استان وجود دارد.
سعيد کريمي افزود: معاونت فرهنگي اين نهاد در دانشگاه شهرکرد مستقر است که با تمامي حوزه‌هاي دانشگاهي ارتباط تنگاتنگ و مشارکت خوبي را داشته و توانسته وظيفه خود را به خوبي انجام دهد.
وي خاطرنشان کرد: اين نهاد در حوزه اشتغالزايي بسيار موثر بوده به طوري که در تبديل علم به ثروت توانسته نقش خود را به خوبي ايفا کند.
 
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
آموزش‌های کوتاه‌مدت و دانشگاهی


 
دبیرخانه مشاغل خانگی
مسابقات فرهنگی

سامانه ها
اتوماسیون اداری (لینک 1)
اتوماسیون اداری (لینک 2)
آمار سایت
امروز
934
دیروز
3207
هفته
13769
کل
468555
 
 
 
 
تمام حقوق برای :: جهاد دانشگاهی واحد چهار محال و بختیاری :: محفوظ است. تلفن تماس: 33380722  -  038   فاکس: 33380316  -  038