آیینه ایام

ما را در سروش دنبال کنید
یاران آب در چهارمحال و بختیاری
پژوهش و فناوری


حوزه فعاليت‌هاي واحد


کد مطلب: 349316
استاندار چهارمحال و بختياري:
جهاد دانشگاهي با شبکه‌سازي اقدام به ايجاد اشتغال کرده است
تاریخ انتشار : 1397/10/16
استاندار چهارمحال و بختياري:
جهاد دانشگاهي با شبکه‌سازي اقدام به ايجاد اشتغال کرده است

استاندار چهارمحال و بختياري: جهاد دانشگاهي با شبکه‌سازي اقدام به ايجاد اشتغال کرده است استاندار چهارمحال و بختياري گفت: جهاد دانشگاهي در اجراي طرح الگوي نوين توسعه مشاغل خانگي با شبکه‌سازي ، آموزش ، اتصال به بازار و بکارگيري پشتيبا‌ن‌ها اقدام به ايجاد اشتغال کرده است.
  به گزارش روابط عمومي جهاد دانشگاهي چهارمحال و بختياري، اقبال عباسي شامگاه شنبه 15 دي‌ماه در کارگروه تخصصي اشتغال استان، اظهار کرد: در مجموع عملکرد بانک‌ها و دستگاه‌هاي اجرايي در پرداخت تسهيلات روستايي و عشايري قابل تقدير است. 
وي افزود: جلسه‌اي در خصوص اينکه برخي پروژه‌هاي بخش کشاورزي با 80 تا 90 درصد پيشرفت فيزيکي به دليل سرمايه در گردش نمي‌توانند افتتاح شوند، در دستورکار براي پيگيري قرار گيرد. 
استاندار چهارمحال و بختياري تصريح کرد: جهاد دانشگاهي در اجراي طرح الگوي نوين توسعه مشاغل خانگي با شبکه‌سازي ، آموزش ، اتصال به بازار و بکارگيري پشتيبان‌‌ها اقدام به ايجاد اشتغال کرده اما برخي دستگاه‌هاي استان متقاضي را به بانک‌هاي عامل مي‌فرستد که ممکن است سياست‌گذاري در سطح کلان اشکال داشته باشد و بايد تغيير کند لذا بايستي از وجود جوانان تحصيلکرده و NGOها بهره برد و از آنان به عنوان پشتيبان استفاده کرده و از اين پشتيبان‌ها حمايت شود. 
عباسي ادامه داد: اکنون جهاددانشگاهي پشتيبان‌ها را شناسايي کرده و متقاضي حضور آنان در جلسات اشتغال فرمانداري‌ها است و لذا فرمانداران بايستي اسامي پشتيبان‌ها را از جهاد دانشگاهي گرفته و مشکلات اين قشر را حل کنند تا اين افراد بتوانند براي افرد ديگر شغل ايجاد کنند. 
وي با گلايه از اينکه اين روزها آمار بيکاري استان در فضاي مجازي مورد بحث است، افزود: برخي معتقد هستند اين آمار ساختگي است اما چرا نبايد اين اعداد درست باشد و چرا زير سوال برده مي‌شود؟ پس لازم است با اطلاع رساني به موقع اين موارد شفاف بيان شود. 
عباسي با بيان اينکه فضاي مجازي افکار عمومي را مي‌سازد، اظهار کرد: روابط عمومي‌ها بايبستي فضاي مجازي و افکار عمومي را رصد کرده و به موقع شفاف‌سازي کنند. 
وي بيان کرد: جهاددانشگاهي و جهاد کشاورزي استان در خصوص اجراي طرح اشتغال، يک نشست خبري با اصحاب رسانه برگزار کنند.
طهمورث الياسي رئيس سازمان برنامه‌ريزي و مديريت استان  نيز گفت: تلاش‌هاي مطلوبي توسط جهاد دانشگاهي و ساير دستگاهها در حوزه اشتغال صورت گرفته و اين امر مورد تاکيد دولت ست. 
وي افزود: اجراي طرح مشاغل خانگي در استان نيازمند اهتمام تمام دستگاه‌هاي اجرايي با هماهنگي با اداره‌ تعاون، کار و رفاه اجتماعي استان است.
الياسي اضافه کرد: اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعي استان منابع استاني توزيع شده و منابع ملي در حوزه اشتغال را به تفکيک مشخص کرده و به صورت نسبت و درصد ارائه کند. 
وي گفت: طرح توسعه اقتصادي و اشتغالزايي انجام شده که به حل مشکلات کمک مي‌کند.
الياسي با تاکيد بر اينکه بايستي به آمارهاي رسمي اکتفا شود، بيان کرد: در فصل پاييز سال گذشته آمار بيکاري استان 21.2 درصد بوده و اکنون به 17 درصد رسيده که 4.2 درصد کاهش داشته است. 
وي خاطرنشان کرد: تعداد پروژه‌هاي بخش کشاورزي با 80 تا 90 درصد پيشرفت فيزيکي که به دليل سرمايه در گردش نمي‌توانند افتتاح شوند، احصا شود تا بانک‌هاي عامل مساعدت لازم را داشته باشند.
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
آموزش‌های کوتاه‌مدت و دانشگاهی


 
دبیرخانه مشاغل خانگی
مسابقات فرهنگی

سامانه ها
اتوماسیون اداری (لینک 1)
اتوماسیون اداری (لینک 2)
آمار سایت
امروز
283
دیروز
1365
هفته
14017
کل
510133
 
 
 
 
تمام حقوق برای :: جهاد دانشگاهی واحد چهار محال و بختیاری :: محفوظ است. تلفن تماس: 33380722  -  038   فاکس: 33380316  -  038