آیینه ایام
ما را در سروش دنبال کنید
یاران آب در چهارمحال و بختیاری
پژوهش و فناوری


حوزه فعاليت‌هاي واحد


کد مطلب: 349353
درگير کردن رقيب با موضوع و کشف تعارضات از اهداف برگزاري مناظره است
تاریخ انتشار : 1397/12/21
مناظره پژوهشگر و مدرس دانشگاه شهرکرد با تاکيد بر اينکه مناظره يک رويکرد دفعي نيست بلکه يک فرآيند است، خاطرنشان کرد: هدف از برگزاري مناظره وادار کردن رقيب به تسليم نيست بلکه درگير کردن او با موضوع و کشف تعارضات و تناقضات اعتقادات اوست.

درگير کردن رقيب با موضوع و کشف تعارضات از اهداف برگزاري مناظره است


به گزارش روابط عمومي جهاد دانشگاهي چهارمحال و بختياري، عزيزالله مولوي 20اسفندماه در کارگاه توجيهي مرحله استاني هشتمين دوره مناظرات دانشجويي، مهارت‌هاي مديريتي، روان‌شناختي و منطقي را سه مهارت لازم در مديريت يک مناظره موفق برشمرد و گفت: کليد مذاکره موفق به ويژه در فضاهاي رواني-چالشي و پرفشار با توجه به تغييرات جديد اقتصادي و فرهنگي مستلزم داشتن هوش هيجاني است و کنترل کردن احساسات و عواطف بسيار مهم است.
وي دست يافتن به روش‌هاي مشترک براي حل مسئله را از اهداف متعالي مناظره دانست و افزود: مناظره موفق هم به پيروزي در نتيجه و هم به حفظ رابطه استراتژيک ناظر است.
اين مدرس دانشگاه با بيان اينکه در يک مناظره روشمند با اشتياق گوش‌دادن و پي‌درپي سؤال پرسيدن شما را به شناخت عميق‌تري از رقيبتان مي‌رساند، اظهار کرد: قبل از مناظره بايد درباره جواب‌هاي تيم رقيب انديشيد تا جواب‌هايي نيز براي آن‌ها در نظر گرفت.
اين پژوهشگر دانشگاهي با اشاره به اينکه تسلط بر اعداد و ارقام و آمار در مناظره بيشتر از سخنراني‌هاي پرطمطراق مؤثر است، تصريح کرد: در يک مناظره موفق بايد براي روابط فردي بيش از جزئيات مسائل ارزش قائل باشيم و بهترين نوع مناظره، مناظره همدلانه است.
مولوي با تاکيد بر اينکه مناظره يک رويکرد دفعي نيست بلکه يک فرآيند است، خاطرنشان کرد: هدف از برگزاري مناظره وادار کردن رقيب به تسليم نيست بلکه درگير کردن او با موضوع و کشف تعارضات و تناقضات اعتقادات اوست.
وي با بيان اينکه مناظره با مشاجره، مجادله و مکابره متفاوت است، ادامه داد: در مناظره بايد چنان عالمانه و مؤدبانه رفتار کرد که فرد يا افراد رقيب در پايان مذاکره براي مذاکره ديگري از شما وقت بگيرند.
مدرس دانشگاه حق کشي کردن، قدرت‌نمايي به جاي حق‌جويي، ابزارانگاري مناظره، مناظره با کينه و حسد، مناظره آميخته با دروغ و غيبت، شادشدن از باخت ديگران، مناظره خلاف عقايد دروني و منافقانه، فحاشي و توهين، واکنش‌هاي هيجاني مخرب و مناظره بدون صلاحيت‌هاي علمي را از جمله آفات يک مناظره روشمند برشمرد.
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
آموزش‌های کوتاه‌مدت و دانشگاهی


 
دبیرخانه مشاغل خانگی
مسابقات فرهنگی

سامانه ها
اتوماسیون اداری (لینک 1)
اتوماسیون اداری (لینک 2)
آمار سایت
امروز
1007
دیروز
3207
هفته
13769
کل
468628
 
 
 
 
تمام حقوق برای :: جهاد دانشگاهی واحد چهار محال و بختیاری :: محفوظ است. تلفن تماس: 33380722  -  038   فاکس: 33380316  -  038