آیینه ایام
ما را در سروش دنبال کنید
یاران آب در چهارمحال و بختیاری
پژوهش و فناوری


حوزه فعاليت‌هاي واحد


کد مطلب: 349355
مديرکل آموزش و پرورش چهارمحال و بختياري: جهاد دانشگاهي مجموعه‌اي براي شکوفايي خلاقيت‌هاي دانش‌آموزان است
تاریخ انتشار : 1397/12/27 14:48:14
مديرکل آموزش و پرورش استان چهارمحال و بختياري جهاد دانشگاهي را مجموعه‌اي براي شکوفايي خلاقيت‌هاي دانش‌آموزان دانست و گفت: اميد است با همکاري جهاد دانشگاهي و ارتباط مديران مدارس با اين نهاد شاهد پيشرفت در جامعه دانش آموزي استان باشيم.

مديرکل آموزش و پرورش چهارمحال و بختياري:

جهاد دانشگاهي مجموعه‌اي براي شکوفايي خلاقيت‌هاي دانش‌آموزان است

 
 
به گزارش روابط عمومي جهاد دانشگاهي چهارمحال و بختياري، فرحناز قائداميني 27 اسفندماه در نشست بررسي راه‌هاي همکاري جهاد دانشگاهي چهارمحال و بختياري و اداره کل آموزش و پرورش استان، پايان‌ناپذير بودن فعاليت‌ها را از خصوصيات بارز آموزش و پرورش عنوان کرد و گفت: براي اين مجموعه نمي‌تواند حد و مرزي قائل شد و آموزش و پرورش بايد به جايگاهي برسد که انسان‌ها را به تکامل برساند.
 
مديرکل آموزش و پرورش استان با اشاره به اينکه اين نهاد از هيچ کدام از ديگر مجموعه‌ها و نهادهاي جامعه منفک نيست، افزود: اين ارتباط تنگاتنگ بين آموزش و پرورش و ديگر مجموعه‌ها و سازمان‌ها موجب توجه دوجانبه به اين نهاد و ساير دستگاه‌ها مي‌شود.
 
وي ارتباط آموزش و پرورش با ساير دستگاه‌ها را جامعه‌ساز دانست و اظهار کرد: جهاد دانشگاهي مباحث مرتبط بسياري با آموزش و پرورش دارد که همکاري با اين نهاد مي‌تواند زمينه ساز بهره‌گيري از پتانسيل‌ها و توان اين مجموعه باشد.
 
قائداميني آموزش‌هاي تخصصي جهاد دانشگاهي را تکميل کننده آموزش‌هاي عمومي آموزش و پرورش خواند و تصريح کرد: هرچقدر اين دو نهاد در وظايف خود موفق‌تر باشند به پيشبرد اهداف مجموعه ديگر کمک شاياني مي‌کنند.
 
مديرکل آموزش و پرورش استان با اشاره به اينکه اين نهاد از هيچ نهاد ديگري بي‌نياز نيست و نهادهاي ديگر نيز به آموزش و پرورش نيازمند هستند، خاطرنشان کرد: اين مجموعه براي رسيدن به اهداف خود به همکاري دستگاه‌هايي مانند جهاد دانشگاهي نياز بيشتري دارد.
 
وي جهاد دانشگاهي را مجموعه‌اي براي شکوفايي خلاقيت‌هاي دانش‌آموزان برشمرد و اضافه کرد: اميد است با همکاري جهاد دانشگاهي و ارتباط مديران مدارس با اين نهاد شاهد پيشرفت در جامعه دانش آموزي استان باشيم.
 
قائداميني از ادامه همکاري آموزش و پرورش استان با جهاد دانشگاهي استان استقبال کرد و ادامه داد: در همين راستا با بررسي اولويت‌ها و محورهاي فعاليت تفاهم نامه‌اي ميان اين دو مجموعه منقعد شود.
 
رئيس جهاد دانشگاهي استان نيز در اين نشست با اشاره به اينکه اين واحد استاني از سال ۸۱ فعاليت خود را به عنوان يک واحد مستقل آغاز کرد، گفت: اين مجموعه با چهار معاونت فرهنگي، آموزشي، پژوهش و فناوري و پشتيباني در حال خدمت‌رساني به مردم استان است.
 
سيروس رضايي افزود: تاکنون بيش از سه هزار برنامه فرهنگي شامل جشنواره‌هاي دانشگاهي، منطقه‌اي، استاني و سراسري، همايش، اردوهاي فرهنگي آموزشي، نشست‌ها، کارگاه‌ها، دوره‌هاي آموزشي و مسابقات فرهنگي در جهاد دانشگاهي استان برگزار شده است.
 
رئيس جهاد دانشگاهي استان شعبه فعاليت‌هاي قرآني دانشگاهيان، مرکز فرهنگي دانشجويي امام (ره)، ولايت فقيه و انقلاب اسلامي، شعبه مرکز گردشگري علمي فرهنگي دانشجويان ايران، شعبه سازمان دانشجويان، خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، خبرگزاري بين‌المللي قرآن(ايکنا)، مرکز افکار سنجي دانشجويان ايران(ايسپا)، شعبه سازمان انتشارات و مرکز توليد محصولات و خدمات فرهنگي-هنري را مهم‌ترين مراکز، سازمان‌ها و شعب فعال حوزه فرهنگي جهاد دانشگاهي استان برشمرد.
 
وي اظهار کرد: پژوهش و مطالعات حوزه گردشگري، انجام تست‌هاي غيرمخرب در حوزه‌هاي جوش و خوردگي، پژوهش و مطالعات محيط زيست و پسماند، پژوهش و مطالعات حوزه‌هاي علوم انساني و مديريت، پژوهش و مطالعات حوزه‌هاي آسيب‌هاي اجتماعي، مشاوره و انجام امور عمراني، معماري و نقشه‌برداري و بانک ذخيره‌سازي سلول‌هاي بنيادي خون ‌بند ناف نوزاد رويان از توانمندهاي معاونت پژوهشي است.
 
رضايي از برگزاري دوره‌هاي آموزشي کوتاه مدت تخصصي، تخصصي پيشرفته و اشتغال محور در جهاد دانشگاهي استان خبر داد و گفت: تاکنون هفت هزار عنوان دوره آموزش تخصصي در ۱۰ دپارتمان و گروه آموزشي علوم پزشکي و سلامت، کشاورزي و منابع طبيعي، هنر و معماري، علوم انساني، کامپيوتر، فني و مهندسي، زبان‌هاي خارجي، کارآفريني و اشتغال، آموزش‌هاي الکترونيکي و آموزش کارکنان دولت در استان تدوين شده است.
 
رئيس جهاد دانشگاهي استان با اشاره به فعاليت پنج مرکز آموزش تخصصي کوتاه مدت جهاد دانشگاهي در استان شامل دو مرکز در شهرکرد و يک مرکز در شهرستان‌هاي بروجن، فارسان و سامان، افزود: اين مراکز علاوه بر زبان انگليسي، زبان‌هاي فرانسه، آلماني، روسي و عربي را نيز تا عالي‌ترين سطوح آموزش مي‌دهند.
 
وي با اشاره به اجراي طرح ملي دانش‌آموزي نجات آب(داناب) با همکاري آموزش و پرورش استان، گفت: اين طرح در 101 مدرسه استان برگزار و 35 هزار دانش‌آموز متوسطه اول تا پايان سال ‌جاري مورد آموزش قرار گرفتند.
 
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
آموزش‌های کوتاه‌مدت و دانشگاهی


 
دبیرخانه مشاغل خانگی
مسابقات فرهنگی

سامانه ها
اتوماسیون اداری (لینک 1)
اتوماسیون اداری (لینک 2)
آمار سایت
امروز
2453
دیروز
886
هفته
11466
کل
418538
 
 
 
 
تمام حقوق برای :: جهاد دانشگاهی واحد چهار محال و بختیاری :: محفوظ است. تلفن تماس: 33380722  -  038   فاکس: 33380316  -  038