کسب رتبه برتر کشوری در اجرای طرح داناب؛ نتیجه تعامل جهاد دانشگاهی و شرکت آب منطقه‌ای

۱۱ شهریور ۱۳۹۸ | ۱۲:۵۴ کد : ۱۱۱۵۹ عمومی تاپ خبر
کارشناس ناظر طرح اطلاع رسانی پروژه «احیاء و تعادل بخشی آب‌‌های زیر زمینی» در شرکت مدیریت آب ایران گفت: کسب رتبه برتر کشوری در اجرای طرح داناب، نتیجه تعامل جهاد دانشگاهی و شرکت آب منطقه‌ای بود است.
کسب رتبه برتر کشوری در اجرای طرح داناب؛ نتیجه تعامل جهاد دانشگاهی و شرکت آب منطقه‌ای

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی چهارمحال و بختیاری، رخساره محمدی، کارشناس ناظر طرح «احیاء و تعادل بخشی آب‌های زیرزمینی» در شرکت مدیریت آب ایران در نشست با  رییس جهاد دانشگاهی چهارمحال و بختیاری اظهار کرد: هرگاه پای جهاد دانشگاهی در اجرای طرحی در میان باشد، آن طرح با موفقیت و به نحو مطلوب اجرا می‌شود.
وی با اشاره به همکاری مطلوب بین‌بخشی در مجموعه جهاد دانشگاهی، ادامه داد:  این امر سبب کسب بالاترین رتبه در طرح اطلاع رسانی پروژه تعادل‎‌بخشی آب‌های زیرزمینی در سطح کشور شد.
محمدی به پیشرفت 86 درصدی در طرح «احیاء و تعادل بخشی آب‌های زیر زمینی» اشاره و بیان کرد: پیشرفت 86 درصدی رقم کمی نیست که با همکاری خوب جهاد دانشگاهی و آب منطقه‌ای که فراتر از وظیفه‌شان فعالیت کردند ایجاد شده است.
وی در پایان گفت: امیدواریم موفقیت‌های این دو نهاد مستمر باشد و همواره شاهد موفقیت‌های چهارمحال و بختیاری باشیم و بتوانیم این استان را به عنوان الگو برای استان‌های دیگر مثال بزنیم.
در ادامه رئیس جهاد دانشگاهی چهارمحال و بختیاری با عرض تسلیت به مناسبت ماه محرم، بیان کرد: جهاد دانشگاهی به عنوان یک نهاد علمی، انقلابی، باسابقه، خوشنام و اثرگذار در جامعه است که همیشه مورد لطف و حمایت مقام معظم رهبری قرار می گیرد.
سیروس رضایی ادامه داد: جهاد دانشگاهی در حوزه‌های مختلف فرهنگی، آموزشی، رسانه‌ای، پژوهشی و اشتغال در حد توان و ظرفیتش ایفای نقش کرده و اعضای این نهاد توانسته‌اند رتبه‌های مطلوب کشوری را از جمله رتبه یک کشوری در جذب فراگیران آموزش های کوتاه مدت ، رتبه هفت کشوری در خبرگزاری قرآنی ایکنا ، رتبه برتر کشوری ایسپا ، مناظره های دانشجویی و مسابقه دفاع سه دقیقه ای  با حداقل امکانات از آن خود کنند.
رییس جهاد دانشگاهی استان با بیان اینکه این نهاد انقلابی تنها ۲۰ درصد از هزینه‌های خود را از سوی دولت دریافت می‌کند، اظهار کرد: ۸۰ درصد باقی مانده درآمد این نهاد از طریق دوره‌های آموزشی و طرح های پژوهشی تأمین می‌شود که برای رسیدن به قله‌های بالاتر این درآمد لازم و ضروری است.
رضایی با بیان اینکه این نهاد ارتباط بسیار خوبی با دستگاه‌های دولتی ، نهاد ها و دانشگاهها دارد، ادامه داد: جهاد دانشگاهی ارتباط قوی با شرکت آب‌منطقه‌ای استان برقرار کرده‌ است و طرح داناب را در سال گذشته به نحو مطلوب انجام داد‌ و طرح جدید را نیز با تمام تلاش به پایان خواهد رساند.
وی در پایان گفت: در این طرح جدید تلاشمان را بر روی مسائل جدید از جمله فرهنگ استفاده درست از آب متمرکز خواهیم کرد.
سیدهاشم فاطمی، کارشناس شرکت آب‌منطقه‌ای چهارمحال و بختیاری نیز در پایان جلسه افزود: دلیل کسب رتبه‌های بالا در اجرای این طرح این است که شرکت آب منطقه‌ای به دنبال رفع تکلیف و جهاد دانشگاهی تنها به عنوان یک منبع مالی به این طرح نظر ندارند و مسئله آب دغدغه اصلی نهادهای انقلابی استان از جمله جهاد دانشگاهی است.
فاطمی خاطرنشان کرد: در دوران دفاع مقدس جنگ خاک بود و هشت سال جنگیدیم تا یک وجب از خاک کشور را از دست ندهیم و در حال حاضر جنگ آب است جنگی که اگر در آن شکست بخوریم یعنی باید خاکی را که با خون جوانانمان حفظ کرده‌ایم را رها و کوچ کنیم.


نظر شما :