جهاد دانشگاهی چهارمحال و بختیاری می‌تواند در اجرای طرح مشاغل خانگی موفق باشد

۰۱ آبان ۱۳۹۸ | ۱۴:۰۹ کد : ۱۲۴۳۸ تاپ خبر تجاری سازی فناوری و اشتغال
رئیس دبیرخانه ستاد ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: در یک نگاه کلی نقاط مثبت طرح الگوی نوین توسعه مشاغل خانگی بیشتر بوده، به شرط آنکه نگاه ویژه‌ای به منظور رفع ایرادات موجود، صورت گیرد که با رفع ایرادات، جهاد دانشگاهی مسلما می‌تواند در اجرای این طرح موفق باشد.
جهاد دانشگاهی چهارمحال و بختیاری می‌تواند در اجرای طرح مشاغل خانگی موفق باشد

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی چهارمحال و بختیاری، مهناز امامدادی در حاشیه نشست هم‌اندیشی حامیان طرح الگوی نوین توسعه مشاغل خانگی یکم آبان ماه اظهار کرد: طرح الگوی نوین توسعه مشاغل خانگی با نگاه بازنگری در فرآیندهای گذشته و رفع حلقه‌های مفقوده در فرآیند قبلی صورت گرفته است.

وی افزود: خوشبختانه برآوردها نشان می‌دهد که جهاد دانشگاهی چهارمحال و بختیاری در اجرای این طرح، نسبتا موفق بوده است، نمی‌توان گفت خالی از ایراد و اشکال نبوده و ایرادات و اشکالاتی نیز داشته است.

امامدادی ادامه داد: در یک نگاه کلی نقاط مثبت این طرح بیشتر بوده، به شرط آنکه نگاه ویژه‌ای به منظور رفع ایرادات موجود، صورت گیرد که با رفع ایرادات، جهاد دانشگاهی مسلما می‌تواند در اجرای این طرح موفق باشد.

وی در ادامه با اشاره به اینکه وابستگی به تسهیلات بانکی به منظور ایجاد اشتغال، از مشکلات موجود است، تصریح کرد: تلاش بر این است که وابستگی به تسهیلات کاهش یابد که این وابستگی در بسیاری از طرح‌های اشتغالزا مشاهده می‌شود.

رئیس دبیرخانه ستاد ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: تلاش بر این است که در این مرحله و با اجرای این طرح، اعطای تسهیلات به حداقل برسد، زیرا تاکید ما توانمندسازی افراد و ادامه فعالیت با کمترین نیاز به تسهیلات بانکی است.

وی بیان کرد: در خصوص نوع فعالیت و فرآیند انجام شده تقاضا شد که بازنگری صورت گیرد، زیرا نوع فعالیت و فرآیند انجام شده با آنچه مدنظر بود فاصله داشت، ولی این امر به معنای نادیده گرفتن زحمات انجام شده نیست، قطعا تلاش‌های خوبی در این زمینه صورت گرفته که لازم است پیگیری‌های لازم به منظور رفع نقاط ضعف، انجام شود.

امامدادی گفت: قطعا اجرای طرح الگوی نوین توسعه مشاغل خانگی تاثیر بسیاری در رفع بیکاری استان دارد، بنابراین به دنبال ایجاد موجی در اشتغال و فعالیت‌های حاشیه‌ای و غیر مستقیم هستیم که اگر حرکتی اساسی و کارشناسی در این زمینه صورت گیرد، قطعا می‌تواند موثر واقع شود.

وی خاطرنشان کرد: در سال جاری سقف تسهیلات بانکی برای مشاغل خانگی افزایش پیدا کرده، به طوری که برای فعالیت‌های گروهی ۲۵۰ میلیون تومان و فعالیت انفرادی ۵۰ میلیون تومان است.