تولید بیش از ۳۱ هزار ماسک در طرح ملی مشاغل خانگی جهاد دانشگاهی چهارمحال و بختیاری

۱۶ فروردین ۱۳۹۹ | ۲۰:۰۱ کد : ۱۷۰۱۶ تاپ خبر تجاری سازی فناوری و اشتغال
تولید بیش از ۳۱ هزار ماسک در طرح ملی مشاغل خانگی جهاد دانشگاهی چهارمحال و بختیاری

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی چهارمحال و بختیاری، رئیس جهاد دانشگاهی چهارمحال و بختیاری گفت: تا کنون بیش از ۳۱ هزار ماسک با استفاده از ظرفیت مشاغل خانگی جهاد دانشگاهی چهارمحال و بختیاری تولد شده است.

سیروس رضایی، با اشاره به شیوع ویروس کرونا و تعطیلی ناگزیر بسیاری از صنایع به خصوص در حوزه پوشاک، اظهار کرد: با توجه به نیاز مبرم جامعه و بخش بهداشت و درمان به اقلام بهداشتی از جمله ماسک تنفسی، جهاددانشگاهی در راستای مسئولیت اجتماعی خود در قالب طرح ملی "الگوی نوین توسعه مشاغل خانگی" با همکاری اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اقدام به فعال کردن تعدادی از پیشرانان حوزه پوشاک  استان در زمینه تولید ماسک تنفسی پارچه‌ای بر اساس دستورالعمل‌های بهداشتی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کرد. 

وی افزود: تاکنون تعداد 5 پیشران حوزه پوشاک در قالب این طرح مشغول به فعالیت هستند و توانسته‌اند تعداد 35 نفر را مشغول به کار کنند.

رضایی ادامه داد: ظرفیت تولید روزانه این واحدها در حدود 500 الی 1000 عدد ماسک است که تاکنون تعداد 31850 عدد ماسک تنفسی پارچه‌ای در راستای رفع بخشی از نیاز جامعه تولید شده است. 

رئیس جهاد دانشگاهی استان خاطرنشان کرد: با توجه به استقبال و درخواست این پیشرانان، علاوه بر ماسک تنفسی توانایی تولید سایر اقلام از قبیل شیلد، گان، روپوش و آستین بر اساس شرایط و دستورالعمل‌های بهداشتی وجود دارد.

گفتنی است، مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی به همراه رئیس جهاددانشگاهی استان امروز 16 فروردین‌ماه از تعدادی از این واحدها بازدید به عمل آورده و از نزدیک در جریان فعالیت و مشکلات و دغدغه های آنان قرار گرفتند.


نظر شما :