در پیام تبریک رییس جهاددانشگاهی به‌مناسبت هفدهمین سال‌روز تاسیس خبرگزاری ایکنا بیان شد؛

۱۷ سال فعالیت رسانه‌ای در سایه‌ی قرآن/ تاکید بر عرضه‌ی محصولات فاخر فرهنگی با مختصات جهانی

۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ | ۱۲:۵۴ کد : ۱۸۰۲۹ عمومی فرهنگی تاپ خبر
دکتر طیبی با صدور پیامی ضمن تبریک هفدهمین سال‌روز تاسیس خبرگزاری بین‌المللی قرآن (ایکنا) و ۱۷ سال فعالیت مستمر و صادقانه در سایه‌ی پربرکت قرآن، بر ارسال اخبار امیدبخش به جامعه‌ی مخاطبان و استفاده از عنصر خلاقیت و جذابیت برای عرضه‌ی محصولات فاخر فرهنگی با مختصات و ابعاد جهانی، خاصه برای مخاطب بین‌المللی تاکید کرد.
۱۷ سال فعالیت رسانه‌ای در سایه‌ی قرآن/ تاکید بر عرضه‌ی محصولات فاخر فرهنگی با مختصات جهانی

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی، دکتر حمیدرضا طیبی رییس جهاددانشگاهی با صدور پیامی، هفدهمین سال‌روز تاسیس خبرگزاری بین‌المللی قرآن (ایکنا) را تبریک گفت.

متن پیام به این شرح است:

17 سال پیش در چنین روزی و هم‌زمان با میلاد با سعادت کریم اهل بیت(ع) خوان رحمتی دیگری به روی جهادگران دانشگاهی باز شد و جمعی از خواهران و برادران جهادی با خلاقیت و اخلاص، ایده‌ساز راه‌اندازی نخستین خبرگزاری بین‌المللی قرآن شدند.

17 سال فعالیت مستمر و صادقانه در سایه‌ی پربرکت قرآن افتخاری است که به فضل الهی و با همت شما عزیزان به ثمر نشست؛ اکنون که آن نهال نورس دیروز به همت جهادگران قرآنی به درخت پربار رسانه‌ای امروز تبدیل شده است، به‌عنوان یکی از اعضای خانواده بزرگ و خدوم جهاددانشگاهی به خالقان این ایده مبارک، مدیران و همکاران دیروز و امروز خود در این رسانه خداقوت و تبریک می‌گویم.

بی‌تردید رویش رسانه‌ی قرآنی و توسعه‌ی اطلاع‌رسانی در حوزه‌ی دینی، مدیون تلاش‌های خالصانه فعالان این رسانه است و شاید به‌جرأت بتوان گفت این توسعه از دستاوردهای بزرگ فرهنگی کشور در سالیان اخیر محسوب می‌شود و به حمد خدا پس از راه‌اندازی این خبرگزاری شاهد ایجاد و سپس گسترش صفحات قرآنی در رسانه‌های مکتوب و مجازی بوده‌ایم.

جا دارد به‌رسم بازخوانی رسالت‌ها و مأموریت‌های سازمانی این رسانه قرآنی نکاتی را مورد توجه بیش‌ازپیش قرار دهیم.

اول آنکه بکوشیم همواره رسانه صادق، شفاف و بی‌طرف باشیم؛ دیگر آنکه اخبار امیدبخش به جامعه‌ی مخاطبان عرضه کنیم؛ هم‌چنین عنصر خلاقیت و جذابیت برای عرضه‌ی محصولات فاخر فرهنگی با مختصات و ابعاد جهانی، خاصه برای مخاطب بین‌المللی را بیش‌ازپیش جدی بگیریم.

فراموش نکنیم امر تبلیغ آموزه‌های نورانی قرآن توفیقی است که نصیب بندگان خوب خدا می‌شود و باید قدردان این توفیق الهی بوده و در ترویج رفتار و اخلاق قرآنی در جامعه کوشا باشیم.

خرسندیم که این رسانه طی سالیان متمادی به‌دوراز جریان‌ها و رنگ‌های مختلف سیاسی به فعالیت سالم رسانه‌ای پرداخته است و تغییرات خرد و کلان در نظام اداری و اقتصادی کشور اندک تأثیری بر تلاش صادقانه‌ی همکاران این رسانه نگذاشته است و بازی‌های نامطلوب رسانه‌ای هرگز جایی در این رسانه باز نکرده است و ان‌شاالله که همواره این‌گونه ادامه یابد.

در پایان ضمن آرزوی توفیقات روزافزون الهی برای دست‌اندرکاران این رسانه‌ی قرآنی، حرکت در مسیر انسان‌ساز و متعالی قرآن با عنایت به الگوساز بودن، اخلاق قرآنی را برای شما عزیزان آرزومندم.


نظر شما :