رشد چشمگیر ذخیره‌سازی خون بندناف رویان در چهارمحال و بختیاری

۱۷ خرداد ۱۳۹۹ | ۰۸:۲۰ کد : ۱۸۶۹۱ پژوهش و فناوری تاپ خبر
رئیس جهاد دانشگاهی چهارمحال و بختیاری از رشد ۳۰ درصدی تعداد قراردادهای منعقد شده در اردیبهشت‌ ماه سال‌جاری نسبت به تعداد کل قراردادهای منعقد شده در بانک خون بند ناف رویان استان خبر داد.
رشد چشمگیر ذخیره‌سازی خون بندناف رویان در چهارمحال و بختیاری

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی چهارمحال و بختیاری، سیروس رضایی با بیان این که فعالیت نمایندگی بانک سلول‌های بنیادی خون بندناف جهاددانشگاهی از اسفند ۱۳۹۳ آغاز شده است، اظهار کرد: تاکنون حدود ۵ هزار نفر مورد مشاوره حضوری و تلفنی قرار گرفتند که پس از مطمئن شدن از نداشتن موارد منع قرارداد ۵۰۰ نفر از این افراد موفق به عقد قرارداد شدند.

رضایی از رشد ۳۰ درصدی تعداد قراردادهای منعقد شده در اردیبهشت‌ماه سال‌جاری نسبت به تعداد کل قراردادهای منعقد شده در بانک خون بند ناف رویان استان خبر داد و گفت: در اردیبهشت‌ماه جاری شاهد رشد تعداد این قراردادها بودیم.

وی تصریح کرد: طبق آمارهای موجود، در حال حاضر حدود ۱۴ بیماری در افراد بالغ و بیش از ۶۰ بیماری در کودکان با کمک سلول‌های بنیادی خون بندناف درمان می‌شوند.

رضایی عنوان کرد: با توجه به مزیت‌های درمانی سلول‌های بنیادی خون بندناف، پیشرفت‌های علمی و نظر به این که فرصت ذخیره سازی سلول بنیادی بندناف برای هر کودک تنها یک بار در طول زندگی و آن هم موقع تولد نوزاد است، به خانواده‌هایی که در آستانه تولد فرزندشان  هستند توصیه کرد از این سرمایه ارزشمند برای سلامت خانواده خود در آینده استفاده کنند.

رییس جهاد دانشگاهی استان افزود: در حال حاضر بیماری‌های صعب‌العلاج از جمله انواع سرطان‌های خون، سرطان مغز استخوان، نقص سیستم ایمنی، انواع کم‌خونی‌ها و تالاسمی با استفاده از پیوند سلول‌های بنیادی خون بندناف قابل درمان است و درمان بیماری‌های پارکینسون، دیابت، ام‌اس، سی‌پی و اوتیسم در مرحله تحقیقات است.

رئیس جهاد دانشگاهی استان اضافه کرد: تاکنون بیش از ۱۲۶هزار نمونه در بانک فامیلی(خصوصی) و حدود ۵ هزار نمونه در بانک عمومی ذخیره شده است.

رضایی گفت: هزینه اولیه قرارداد حدود سه میلیون و ۷۰۰ هزار تومان و پرداخت شارژ سالیانه تنها ۱۶۰ هزار تومان است که امکان پرداخت هزینه اولیه به صورت اقساط و تسهیلات وجود دارد.

متقاضیان می توانند از خدمات مشاوره رایگان ۲۴ساعته از طریق مشاوره حضوری و یا تماس با شماره های ۰۹۳۸۶۸۵۱۲۱۵و ۰۳۸۳۲۲۵۳۳۱۵استفاده نمایند. همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر می توانند به پایگاه اینترنتیwww.rsct.ir  یا پیج صفحه اینستاگرام @royan_shahrekord مراجعه کنند.

کلید واژه ها: بانک خون بند ناف