کتاب « انقلاب اسلامی و چالش هویت شرق و غرب » منتشر شد

۲۲ تیر ۱۴۰۰ | ۱۱:۴۶ کد : ۳۳۳۲۴ فرهنگی تاپ خبر
کتاب « انقلاب اسلامی و چالش هویت شرق و غرب » به همت شعبه سازمان انتشارات جهاد دانشگاهی استان چهارمحال و بختیاری وارد بازار نشر شد.
کتاب « انقلاب اسلامی و چالش هویت شرق و غرب » منتشر شد

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی چهارمحال و بختیاری، کتاب « انقلاب اسلامی و چالش هویت شرق و غرب » یک اثر تألیفی است که به همت دکتر مجتبی نوروزی عضو هیئت علمی دانشگاه شهرکرد و دکتر زهره مرندی در 159 صفحه در قطع وزیری، تألیف و به همت شعبه انتشارات جهاد دانشگاهی استان وارد بازار نشر شده است.
در بخشی از این کتاب آمده است: بدون شک پیروزی انقلاب اسلامی ایران بر هویت ستیزان داخلی و خارجی نه تنها به بیداد هویتی در داخل این مرزوبوم پرداخت بلکه به برافراشتن پرچم دادخواهی از سایر ملت ها که هویتشان در وام استبداد داخلی و استعمار خارجی گرفتار آمده بود، پرداخته است. کتاب حاضر تلاش دارد تا به تحلیل از انقلاب اسلامی ایران مبتنی بر چالش میان دو الگوی هویت خواه و هویت ستیز بپردازد و حتی در گامی فراتر بررسی دستاوردهای انقلاب اسلامی را درون چالش نیروهای هویت خواه به هویت ستیز برآورد نماید. از این زاویه به چالش کشیدن هویت و ارزش های ایرانی و اسلامی توسط دول شرق و غرب در روابط خارجی عصر قاجار جز امتیازدهی و در روابط خارجی عصر پهلوی جز وابستگی چیزی به همراه نداشته است. اثر مهمی که سیاست خارجی معیوب، منفعل و وابسته در دوران قاجار و پهلوی بر جامعه ایران داشت ودامن گیر سیاست داخلی کشور نیز شد، تخریب هویت و ارزش هایی است که قرن ها با گوشت و خون مردم عجین شده بود و نتیجه ای جز عقب ماندگی فرهنگی و استیصال معیشتی حاصل از روابط ایران با غرب و شرق نداشت.
گفتنی است، شعبه سازمان انتشارات جهاددانشگاهی چهارمحال و بختیاری که به صورت تخصصی در حوزه نشر دانشگاهی فعالیت می کند، تلاش می کند در کوتاه ترین زمان ممکن آثار دانشگاهیان و اساتید (اعم از تالیف و ترجمه و پایان نامه های شاخص دانشجویی) را به چاپ برساند و اساتید دانشگاهی و صاحب نظران و مولفان می‌توانند برای اخذ مشاوره در خصوص مراحل تالیف کتاب و چاپ آثار خود به دفتر شعبه سازمان انتشارات جهاد دانشگاهی استان واقع در دانشگاه شهرکرد- جنب دانشکده منابع طبیعی- معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی مراجعه کرده و یا با شماره 32320323 یا 32320070 و در روزهای شنبه تا چهارشنبه هر هفته از ساعات 8 تا 16 تماس حاصل کنند. همچنین تارگاه jchb.ir برای کسب اطلاعات بیشتر اعلام می شود.

کلید واژه ها: جهاد دانشگاهی چهارمحال و بختیاری انتشارات جهاد دانشگاهی چاپ کتاب