جذب همکار داوری و میانجی‌گری مرکز توسعه حل اختلاف قوه قضائیه توسط مرکز آزمون جهاد دانشگاهی

۰۱ آذر ۱۴۰۰ | ۱۴:۵۵ کد : ۳۸۲۸۸ آموزش و کارآفرینی تاپ خبر
فراخوان جذب همکار داوری و میانجی گری مرکز توسعه حل اختلاف قوه قضائیه استان توسط مرکز آزمون جهاد دانشگاهی منشر شد.
جذب همکار داوری و میانجی‌گری مرکز توسعه حل اختلاف قوه قضائیه توسط مرکز آزمون جهاد دانشگاهی

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی چهارمحال و بختیاری، سیروس رضایی با بیان اینکه اداره کل توسعه امورمیانجی گری و داوری مرکز توسعه حل اختلاف با استناد به مجموعه مقررات، آیین نامه ها و اسناد بالادستی بخصوص مفاد فصل سوم سند تحول قضائی و آئین نامه میانجی گری در امور کیفری از میان واجدین شرائط برای دریافت پروانه داوری و پروانه میانجی گری دعوت به همکاری کرده است، گفت: فرآیند ثبت نام این موضوع از روزسه شنبه ۱۸ آبان ماه شروع و تا 5 آذرماه ادامه خواهد داشت.

رئیس جهاد دانشگاهی استان با اشاره به روش‌های جذب گفت: 347 نفر برای جذب همکاری در داوری عمومی، میانجی گری و شورای حل اختلاف در استان نیاز است که  به دو صورت آزمونی و غیرآزمونی انجام می شود .

رضایی اظهار کرد: در روش آزمونی ۳ نوع آزمون برای جذب برگزار خواهد شد و داوطلبان می توانند در یکی از سه حوزه داوری، داوری تخصصی خانواده و میانجی‌گری در آزمون ثبت نام کنند.

مدیر مرکز آزمون جهاددانشگاهی استان با اشاره به رشته‌های مورد پذیرش در آزمون گفت: داوطلبان با داشتن حداقل مدرک سطح ۲ حوزه یا مدرک کارشناسی در یکی از رشته‌های مرتبط از جمله حقوق، فقه و الهیات (گرایش فقه و مبانی حقوق اسلامی ) می‌توانند برای ثبت نام در آزمون‌های داوری، داوری تخصصی خانواده و میانجی گری اقدام و فارغ التحصیلان مقطع  کارشناسی و بالاتر رشته های روانشناسی جامعه شناسی، علوم تربیتی، مشاوره، مددکاری اجتماعی و مطالعات خانواده صرفاً مجاز به شرکت در آزمون‌های میانجی گری و داوری  تخصصی خانواده می باشند .

رضایی شرط پذیرش در آزمون کتبی را کسب حداقل ۵۰ درصد نمره آزمون عنوان کرد و گفت: حداکثر ۲ برابر جذب جهت بررسی مدارک و انجام مصاحبه به مرکز توسعه حل اختلاف قوه قضاییه معرفی خواهند شد.

مدیر مرکز آزمون جهاددانشگاهی استان با اشاره به نحوه جذب غیر آزمونی تاکید کرد: برخی از داوطلبان، بدون آزمون و براساس شرائط خاصی که در دفترچه راهنمای ثبت نام به تفصیل شرح داده شده است می توانند نسبت به ثبت نام غیر آزمونی اقدام و مدارک مورد نیاز را بارگزاری نمایند.

وی ادامه داد: در روش جذب بدون آزمون، سوابق تحصیلی، سوابق شغلی و حرفه ای و تطبیق شرائط (ویژه مؤسسات داوری موجود) مورد بررسی قرار می گیرد که این فرآیند توسط مرکز توسعه حل اختلاف انجام می‌گیرد و پس از انجام محاسبات و امتیازات در نظر گرفته شده، در صورت داشتن شرائط احراز افراد جهت مصاحبه حضوری دعوت خواهند شد.

رضایی با اشاره به زمان برگزاری آزمون گفت: براساس برنامه زمان‌بندی صورت گرفته، آزمون در تاریخ ۲۶ آذر ماه برگزار خواهد شد و چنانچه بنابر شرایط تغییری در زمان آزمون ایجاد شود، مراتب به داوطلبان اطلاع رسانی خواهد شد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: متقاضیان می‌توانند با مراجعه به سایت مرکز آزمون جهاد دانشگاهی به نشانی www.hrtc.ir  ضمن مطالعه دفترچه راهنما، نسبت به ثبت نام در بخش‌های آزمونی و غیرآزمون اقدام نمایند.

کلید واژه ها: جهاد دانشگاهی چهارمحال و بختیاری مرکز آزمون جهاد دانشگاهی