کتاب « نظام جامع یادگیری الکترونیکی» وارد بازار نشر شد

۲۳ شهریور ۱۴۰۱ | ۰۹:۴۰ کد : ۴۸۷۵۵ فرهنگی تاپ خبر
کتاب « نظام جامع یادگیری الکترونیکی» به قلم دکتر زینب گلزاری عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران جنوب و به همت شعبه سازمان انتشارات جهاد دانشگاهی چهارمحال و بختیاری منتشر شد.
کتاب « نظام جامع یادگیری الکترونیکی» وارد بازار نشر شد

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی چهارمحال و بختیاری، کتاب « نظام جامع یادگیری الکترونیکی» به قلم دکتر زینب گلزاری عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران جنوب در 196 صفحه در قطع رقعی، تألیف و به همت شعبه سازمان انتشارات جهاد دانشگاهی استان وارد بازار نشر شده است. 
در معرفی کتاب آمده است کلاس درس الکترونیکی نسخه ای از یک کلاس درس حضوری نیست که صرفاً
با قراردادن فیلم آموزشی در فضای وب تعریف شود. این بزرگ¬ترین اشتباهی است که در مورد دوره‌های یادگیری الکترونیکی صورت گرفته است. ذات دورۀ یادگیری الکترونیکی با آموزش حضوری و چهره به چهره متفاوت است و اگر این تفاوت مهم آموزشی درک نشود، دورۀ یادگیری الکترونیکی حتما محکوم به فناست.
 هدف از تالیف این کتاب، توسعه و تعمیق دانش فراگیران در زمینه نظریه ها و کاربرد عملی آن در آموزش های مجازی و یادگیری الکترونیکی است. این مجموعه، پس از بررسی تاریخچه یادگیری الکترونیکی، مشکلات و چالش های این سبک از آموزش، عوامل مؤثر بر طراحی یک دوره آموزشی مؤثر ، شاخص های کیفیت یادگیری الکترونیکی و راهکارهایی برای تداوم دوره را مورد بررسی قرار می دهد. در این کتاب تلاش شده است تا فراگیران با بنیان های نظری آموزش و یادگیری الکترونیکی آشنا شوند، نقش تعامل در یادگیری الکترونیکی را مورد توجه قرار دهند و با زیرساخت ها، عوامل مؤثر در تولید محتوای الکترونیکی موفق آشنا شوند. 
از ویژگی‌های مهم این کتاب می‌توان به وجود خودآزمایی در پایان هر فصل اشاره کرد که با طرح سؤالات چهارگزینه‌ای، به مرور مفاهیم هر فصل پرداخته است. یکی از بارزترین نکان محتوای کتاب که در قالب « نکته مهم» آمده است، بر مفاهیم مهم هر فصل تأکید دارد. « نکته مهم» در هر فصل توجه مخاطب را به مطالب کلیدی فصل جلب می‌کند و برای مرور مفاهیم اساسی هر فصل مفید است. از جمله ویژگی‌های دیگر کتاب، طرح سؤالاتی در قالب «با هم بیندیشیم» است. این سؤالات که کاملاً مفهومی است، به تحلیل و تفسیر مخاطب از محتوا اشاره دارد و پاسخی استدلالی می‌طلبد. اساتید و مدرسان می‌توانند سؤالات مطرح شده در این بخش را به عنوان پروژه گروهی یا بحث و بررسی کلاسی، مورد استفاده قرار دهند و رویکردی ساختارگرایانه را در آموزش دنبال کنند. به علاوه مخاطب این کتاب با اسکن کدهای دسترسی سریعی که در متن قرار داده شده است، می‌تواند به محتوای تکمیلی در قالب مقالات علمی پژوهشی (لاتین یا فارسی) دست یابد و بر غنای یادگیری بیفزاید. محتوایی که با اسکن بارکد در اختیار مخاطب قرار می‌گیرد، بر اساس مقالات و مستندات سایت های معتبر مورد تأیید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و مورد تأیید مرکز ساماندهی محتوای مجازی است.
یاد آور می‌شود انتشارات جهاد دانشگاهی استان چهارمحال و بختیاری که به صورت تخصصی در حوزه نشر دانشگاهی فعالیت می‌کند، تلاش می‌کند در کوتاه ترین زمان ممکن آثار دانشگاهیان و اساتید (اعم از تالیف و ترجمه و پایان نامه های شاخص دانشجویی) را به چاپ برساند و اساتید دانشگاهی و صاحب‌نظران و مولفان می‌توانند برای اخذ مشاوره در خصوص مراحل تالیف کتاب و چاپ آثار خود به دفتر انتشارات جهاد دانشگاهی استان واقع در دانشگاه شهرکرد- جنب دانشکده منابع طبیعی- معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی مراجعه کرده و یا با شماره 32320323یا 32320070 و در روزهای شنبه تا چهارشنبه هر هفته در ساعات 8 تا 16 تماس حاصل کنند. همچنین تارگاه jchb.ir برای کسب اطلاعات بیشتر اعلام می شود.
در ضمن برای تهیه کتابِ « نظام جامع یادگیری الکترونیکی» می‌توانید از درگاه اینترنتی زیر اقدام به خرید نمایید:
16book.ir

text to speech icon

کلید واژه ها: جهاد دانشگاهی چهارمحال و بختیاری انتشارات جهاد دانشگاهی چاپ کتاب