در راستای اجرای طرح توسعه مشاغل خانگی؛

بررسی راه‌های همکاری جهاددانشگاهی با اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان

۰۱ تیر ۱۴۰۰ | ۱۲:۴۸ کد : ۳۲۳۳۷ آموزش و کارآفرینی
جلسه هم اندیشی و هماهنگی در خصوص دوره‌های آموزشی گردشگری و بررسی حوزه‌های جدید همکاری و تعامل بیشتر جهاددانشگاهی و اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری چهارمحال و بختیاری در راستای اجرای طرح توسعه مشاغل خانگی برگزار شد.
بررسی راه‌های همکاری جهاددانشگاهی با اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی چهارمحال و بختیاری، در این نشست که با حضورفرجام سمیعی، معاون گردشگری میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان برگزار شد، مدیر اجرایی طرح توسعه مشاغل خانگی جهاد دانشگاهی چهارمحال و بختیاری به تشریح اجرای طرح توسعه مشاغل خانگی در چهارمحال و بختیاری پرداخت.
سیدغلامرضا رضوی، رسیدن به درآمد پایدار، ارائه آموزش‌های عمومی و تخصصی، مشاوره، اتصال به بازار و فروش تضمینی را از اهداف اصلی این طرح ملی دانست.
وی ادامه داد: عدم وابستگی به وام و بدهکار نشدن متقاضی، ایجاد درآمد پایدار، شبکه‌سازی، بیمه توافقی، تولید قراردادی بین متقاضی و پیشران، عدم وابستگی به سازمان‌های حمایتی، ارتقای کیفیت محصول متناسب با نیاز بازار، استانداردسازی و اصلاح زنجیره ارزش از مهم‌ترین مزایا و ویژگی‌های این طرح است.
به گفته معاون آموزشی جهاددانشگاهی، در نتیجه این طرح متقاضی به ارتقای مهارت‌های حرفه‌ای، دسترسی به پیشران‌های (کارفرماهای) متعدد، افزایش اعتبار شغلی، اشتغال‌زایی برای سایرین و تبدیل شدن شغل خانگی به شغل خانوادگی، ارتقای کیفیت زندگی و در نهایت ایجاد درآمد پایدار و کسب‌وکار مستقل دست می‌یابد.

کلید واژه ها: جهاد دانشگاهی چهارمحال و بختیاری مشاغل خانگی