مرکز تولید محصولات و خدمات فرهنگی-هنری جهاد دانشگاهی چهارمحال و بختیاری گشایش یافت

۰۲ بهمن ۱۳۹۸ | ۱۵:۱۷ کد : ۱۵۳۸۹ فرهنگی تاپ خبر
مرکز تولید محصولات و خدمات فرهنگی-هنری جهاد دانشگاهی چهارمحال و بختیاری با حضور جمعی از مدیران دستگاه‌های فرهنگی و معاونین فرهنگی دانشگاه‌های استان افتتاح شد.
مرکز تولید محصولات و خدمات فرهنگی-هنری جهاد دانشگاهی چهارمحال و بختیاری گشایش یافت

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی چهارمحال و بختیاری، سیروس رضایی دوم بهمن‌ماه در این آیین، حوزه‌های آموزشی، پژوهشی، فرهنگی و اشتغال را شاخص‌ترین مأموریت‌های جهاد دانشگاهی استان برشمرد و گفت: در یک سال تحصیلی بیش از یکصد برنامه فرهنگی دانشجویی توسط این نهاد انقلابی با همکاری دانشگاهها و مراکز آموزشی استان جرا می شود.
رئیس جهاد دانشگاهی استان آموزش‌های کوتاه مدت در 700 عنوان دوره تدوین ‌شده، آموزش‌های بلندمدت در مقاطع کاردانی و کارشناسی با فارغ‌التحصیلی بیش از 3 هزار دانشجو و فعالیت مراکز آموزشی در اکثر شهرستان‌های استان را شاخص‌ترین مأموریت‌های حوزه آموزشی این نهاد خواند.
وی  اجرای طرح های پژوهشی در زمینه محیط زیست، فناوری اطلاعات و گردشگری را سه برنامه اصلی حوزه پژوهشی جهاد دانشگاهی استان دانست و افزود: در این راستا طرح‌های پژوهشی بسیاری با همکاری سازمان‌های استان اجرا شده است.
رضایی با اشاره به وجود ساختار مراکز فرهنگی جهاد دانشگاهی، خبرگزاری‌های ایسنا و ایکنا، سازمان فعالیت‌های قرآنی، سازمان دانشجویان، سازمان انتشارات و مرکز افکارسنجی را از مراکز فعال فرهنگی جهاد دانشگاهی برشمرد و اظهار کرد: کانون‌های  فرهنگی دانشجویی محیط زیست ، حقوق ، آسیب های اجتماعی ، کارآفرینی ، فضای مجازی ، نوآوری و شکوفایی و  گردشگری فعال در معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی که بر اساس نیاز و سلیقه دانشجویان فعالیت های فرهنگی خود را در دانشگاهها با عضویت بیش از 3000 نفر از دانشجویان علاقمند دانشگاهها  فعالیت می‌کنند.
رئیس جهاد دانشگاهی استان مرکز تولید محصولات و خدمات فرهنگی-هنری را از مراکز نوع «ب» دانست و تصریح کرد: با توجه به نیازهای فرهنگی استان پیشنهاد راه‌اندازی این مرکز  مورد موافقت شورای توسعه گسترش تشکیلات فرهنگی جهاد دانشگاهی کشور قرار گرفت که با تعامل دستگاههای اجرایی ، دانشگاهها و بخش خصوصی با تولید محصولات و خدمات فرهنگی و هنری نیاز های آنها را برطرف نماید.
وی با تاکید بر اینکه جهاد دانشگاهی از تجربه‌ای 38 ساله در فعالیت‌های فرهنگی برخوردار است، ادامه داد: مرکز تولید محصولات و خدمات فرهنگی-هنری حلقه واسط نخبگان فرهنگی و هنری و نیازهای دستگاه‌ها و مراکز استان است.
رضایی خاطرنشان کرد: تولید محصولات و ارائه خدمات فرهنگی نوآورانه هنری و جذاب، فراهم کردن بستر شکوفایی و پرورش خلاقیت‌ها و استعدادهای فرهنگی-هنری استان، ایفای نقش مؤثر در بازتولید فرهنگ و معارف اسلامی و قرآنی و همکاری مؤثر با دانشگاه‌ها، دستگاه‌های اجرایی و مراکز علمی-فرهنگی مهم‌ترین اهداف راه‌اندازی این مرکز در جهاد دانشگاهی استان است.
یادآور می‌شود دستگاه‌ها، مؤسسات، دانشگاه‌ها و مراکز مختلف می‌توانند جهت بهره‌مندی از خدمات مرکز تولید محصولات و خدمات فرهنگی-هنری جهاد دانشگاهی چهارمحال و بختیاری با شماره‌های 03832320323 و 03832320070 تماس بگیرند.
انتهای پیام


نظر شما :