کتاب «بیوانفورماتیک و ژنومیکس کاربردی» وارد بازار نشر شد

۰۴ مرداد ۱۳۹۹ | ۱۰:۰۰ کد : ۲۰۶۴۴ فرهنگی تاپ خبر
کتاب «بیوانفورماتیک و ژنومیکس کاربردی» توسط انتشارات جهاد دانشگاهی چهارمحال و بختیاری منتشر شد.
کتاب «بیوانفورماتیک و ژنومیکس کاربردی» وارد بازار نشر شد

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی چهارمحال و بختیاری، کتاب « بیوانفورماتیک و ژنومیکس کاربردی» یک اثر ترجمه‌ای است که به همت دکتر سمیه رئیسی عضو هیئت علمی گروه ژنتیک دانشگاه شهرکرد و فروغ طاهری کارشناس ارشد ژنتیک ترجمه و در هفت فصل شامل: مقدمه، دسترسی به داده‌های توالی و اطلاعات وابسته، هم‌ردیفی دوتایی توالی‌ها، ابزار جستجوی پایه برای هم‌ردیفی محلی، جستجوی پیشرفته در پایگاه‌های داده، هم‌ردیفی چندگانه توالی‌ها، تبار‌زایش مولکولی و تکامل در 460 صفحه در قطع رحلی، ترجمه و به همت نتشارات جهاد دانشگاهی استان وارد بازار نشر شده است.

بیوانفورماتیک، علمی میان رشته‌ای است که روش‌ها و ابزارهای نرم‌افزاری را برای درک داده‌های بیولوژیک توسعه می‌دهد. در گذشته، افراد علم بیولوژی و کامپیوتر را در دو زمینه کاملاً جداگانه محسوب می‌کردند، اما در عصر حاضر مشخص شده است که با داشتن دانش کامپیوتر و تلفیق آن با تکنولوژی ژنی، پزشکی، بهداشت و سلامت می‌توان به جنبه‌هایی از آگاهی در جهت کشف موارد قابل توجه در این زمینه‌ها دست یافت. ثابت شده است که بیوانفورماتیک پتانسیل بالایی برای شناسایی بیماری‌ها دارد، از طرف دیگر این علم در تعیین درمان و کمک به انسان‌ها برای زندگی بهتر نقش قابل توجهی دارد.

گفتنی است، انتشارات جهاد دانشگاهی چهارمحال و بختیاری به صورت تخصصی در حوزه نشر دانشگاهی فعالیت می‌کند و تلاش می‌کند در کوتاه‌ترین زمان ممکن آثار دانشگاهیان و اساتید (اعم از تالیف و ترجمه و پایان‌نامه‌های شاخص دانشجویی) را به چاپ برساند.

اساتید دانشگاهی و صاحب‌نظران و مولفان می‌توانند برای اخذ مشاوره در خصوص مراحل تالیف کتاب و چاپ آثار خود به دفتر انتشارات جهاد دانشگاهی استان واقع در دانشگاه شهرکرد- جنب دانشکده منابع طبیعی - معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی مراجعه کرده و یا با شماره ۳۲۳۲۰۳۲۳ یا ۳۲۳۲۰۰۷۰ تماس حاصل کنند ، همچنین تارگاه jchb.ir برای کسب اطلاعات بیشتر اعلام می‌شود.

کلید واژه ها: انتشارات جهاد دانشگاهی چاپ کتاب جهاد دانشگاهی چهارمحال و بختیاری 40 سال خودباوری با جهاد دانشگاهی