کتاب « پیشگیری از جرم با چشم انداز اسلامی » وارد بازار نشر شد

/جهاددانشگاهی، نماد عبور از موانع با باور توان ایرانی/
۱۳ مرداد ۱۴۰۰ | ۱۱:۵۹ کد : ۳۴۳۲۰ فرهنگی تاپ خبر
کتاب « پیشگیری از جرم با چشم انداز اسلامی » به همت شعبه سازمان انتشارات جهاددانشگاهی استان چهارمحال و بختیاری منتشر شد.
کتاب « پیشگیری از جرم با چشم انداز اسلامی » وارد بازار نشر شد

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی چهارمحال و بختیاری، کتاب « پیشگیری از جرم با چشم انداز اسلامی» یک اثر تألیفی است که به همت دکتر امین امیریان فارسانی استادیار گروه حقوق دانشگاه شهید اشرفی اصفهان و دکتر رشید قدیری استادیار گروه حقوق دانشگاه شهرکرد در 158 صفحه در قطع وزیری، تألیف و به همت شعبه سازمان انتشارات جهاددانشگاهی استان وارد بازار نشر شده است.

در بخشی از کتاب آمده است پیشگیری از جرم همواره یکی از موضوعات اساسی و مهم در زندگی بشر بوده که در طول تاریخ به شیوه‌های مختلف اعمال گردیده است. در جوامع گذشته غالباً مجازات به عنوان تنها راه‌کار مبارزه علیه جرم و به تعبیر صحیح‌تر مجرم تلقی می‌شد و شدت و قاطعیت در اجرای آن را موجب کاهش بزه کاری می‌دانستند، البته در مکاتب الهی شیوه‌های تربیتی علاوه بر مجازات‌ها مورد تأکید بوده است. در اوایل قرن نوزدهم با تغییر نگرش به پدیده مجرمانه در اروپا، عوامل وقوع جرم مورد توجه قرار گرفت و مکاتب جرم‌شناسی و دفاع اجتماعی نظریات مربوط به جرم و مجرم را ابراز نمودند.
گفتی است، شعبه سازمان انتشارات جهاددانشگاهی استان چهارمحال و بختیاری که به صورت تخصصی در حوزه نشر دانشگاهی فعالیت می کند، تلاش می کند در کوتاه ترین زمان ممکن آثار دانشگاهیان و اساتید (اعم از تالیف و ترجمه و پایان نامه های شاخص دانشجویی) را به چاپ برساند و اساتید دانشگاهی و صاحب نظران و مولفان می توانند برای اخذ مشاوره در خصوص مراحل تالیف کتاب و چاپ آثار خود به دفتر انتشارات جهاد دانشگاهی استان واقع در دانشگاه شهرکرد- جنب دانشکده منابع طبیعی- معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی مراجعه کرده و یا با شماره 32320323یا 32320070 و در روزهای شنبه تا چهارشنبه هر هفته در ساعات 8 تا 16 تماس حاصل کنند. همچنین تارگاه jchb.ir برای کسب اطلاعات بیشتر اعلام می شود.

کلید واژه ها: جهاد دانشگاهی چهارمحال و بختیاری چهل و یکمین سالگرد تشکیل جهاددانشگاهی چاپ کتاب