معرفی تیم‌های برتر دهمین دوره مسابقات ملی مناظره دانشجویی در چهارمحال و بختیاری

۰۳ آذر ۱۴۰۰ | ۰۸:۱۸ کد : ۳۸۳۴۱ فرهنگی تاپ خبر
همزمان با برگزاری مرحله نهایی و اختتامیه دهمین دوره مسابقات ملی مناظره دانشجویی در چهارمحال و بختیاری، تیم‌های دانشجویی «فارابی»، «شهید ظفر خالدی» و «ویرا» به‌عنوان گروه‌های برتر معرفی و تقدیر شدند.
معرفی تیم‌های برتر دهمین دوره مسابقات ملی مناظره دانشجویی در چهارمحال و بختیاری

سیروس رضایی- رئیس جهاد دانشگاهی چهارمحال و بختیاری امروز دوم آذرماه در آئین اختتامیه مرحله نهایی دهمین دوره مسابقات ملی مناظره  دانشجویی که به میزبانی جهاد دانشگاهی استان برگزار شد با بیان اینکه مسابقات ملی مناظره دانشجویان ایران از سال ۹۰ در کشور برگزار می‌شود، اظهار کرد: این مسابقات به همت سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی و مشارکت واحدهای استانی جهاد دانشگاهی هر ساله در سطح دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی برگزار می‌شود که در استان از سال ۹۴ به‌صورت مستمر اجرا شده است و حدود ۲۰۰۰ دانشجو در این مسابقات حضور پیدا کرده و بهره‌مند شده‌اند.

وی با بیان اینکه چهارمحال و بختیاری به‌عنوان یکی از استان‌های برتر در حوزه اجرای مسابقات مناظره دانشجویی شناخته می‌شود، ادامه داد: توسعه فرهنگ گفت‌وگو، آموزش و ارتقای تفکر خلاق و انتقادی و تقویت فعالیت‌های گروهی منسجم از جمله اهداف این رویداد بزرگ فرهنگی- دانشجویی است.

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی چهارمحال و بختیاری، رئیس جهاد دانشگاهی چهارمحال و بختیاری گفت: مسابقات مناظره دانشجویی در سه مرحله استانی، منطقه‌ای و کشوری برگزار می‌شوند که مرحله منطقه‌ای این مسابقات، امسال در سه منطقه منتخب در دی‌ماه برگزار خواهد شد و مرحله کشوری نیز با حضور ۱۶ تیم برگزیده در اسفندماه به‌صورت حضوری برگزار می‌شود.

رضایی با تقدیر از همکاری و مشارکت دانشگاه‌های چهارمحال و بختیاری و دفتر استانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در استان، یادآور شد: امسال در مرحله استانی ۱۴ تیم دانشجویی از دانشگاه‌های شهرکرد، فرهنگیان، پیام‌نور، آزاد اسلامی، علمی- کاربردی و علوم پزشکی استان ثبت‌نام کرده‌اند که بیشترین مشارکت مربوط به دانشگاه فرهنگیان استان بوده است و بدین دلیل از رئیس این دانشگاه و حوزه فرهنگی این دانشگاه تجلیل به‌ عمل می‌آید.

وی خاطرنشان کرر: مسابقات مناظره دانشجویی از ۱۹ آبان‌ماه در محل جهاددانشگاهی چهارمحال و بختیاری برگزار شد که در نهایت امروز تیم‌های منتخب با برگزاری مسابقه رده‌بندی و فینال مشخص شدند و تعدادی از این تیم‌ها برای شرکت در مرحله منطقه‌ای، اعزام خواهند شد.

لازم به ذکر است؛ تیم‌های منتخب این دوره، ترکیبی از دانشجویان دانشگاه فرهنگیان، پیام نور، دانشگاه شهرکرد و دانشگاه آزاد اسلامی بوده‌اند.

کلید واژه ها: جهاد دانشگاهی چهارمحال و بختیاری مناظرات دانشجویی