تشریح اقدامات شاخص جهاد دانشگاهی چهارمحال و بختیاری در حوزه پژوهشی

۲۰ تیر ۱۴۰۲ | ۰۹:۱۹ کد : ۵۹۳۵۳ پژوهش و فناوری تاپ خبر
رئیس جهاد دانشگاهی چهارمحال و بختیاری گفت: ایجاد ارتباط مؤثر با نهادها، سازمان‌ها و دستگاه‌های دولتی و خصوصی در جهت رفع نیازهای پژوهشی و مطالعاتی آنان و حل بخشی از مشکلات جامعه و تولید دانش فنی از وظایف دیگر معاونت پژوهشی جهاد دانشگاهی استان است.
تشریح اقدامات شاخص جهاد دانشگاهی چهارمحال و بختیاری در حوزه پژوهشی

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی چهارمحال و بختیاری، سیروس رضایی با اشاره به اینکه یکی از ماموریت‌های مهم جهاددانشگاهی استان، بسط پژوهش‌های توسعه‌ای، کاربردی و ارائه خدمات تخصصی مورد نیاز جامعه  است، اظهار کرد: معاونت پژوهشی جهاددانشگاهی استان، با هدف ارائه خدمات تخصصی و انجام طرح‌های تحقیقاتی کاربردی و بهره‌برداری از یافته‌های علمی آن در جهت تولید ثروت از فناوری‌های کسب شده فعالیت خود را از سال ۸۱ آغاز کرد. 
رضایی با اشاره به اینکه رفع نیازهای جامعه، تولید دانش فنی بومی و گسترش مرزهای دانش، گسترش و اشاعه فرهنگ پژوهش، ارائه دستاوردهای علمی در قالب‌های کارآمد و از جمله اهداف این معاونت است، افزود: این معاونت با اتکا به نیروهای متخصص و متعهد و با بهره‌مندی از امکانات استان، گام‌های اساسی را برای تولید علم و ارائه خدمات تخصصی مورد نیاز سازمان‌ها و صنایع مختلف استان، برداشته و در دهه اخیر بیش از ۳۰ طرح پژوهشی کاربردی دارای متقاضی(کارفرمایی) با موفقیت اجرا کرده است. 

رئیس جهاد دانشگاهی استان ادامه داد: ایجاد ارتباط مؤثر با نهادها، سازمان‌ها و دستگاه‌های دولتی و خصوصی در جهت رفع نیازهای پژوهشی و مطالعاتی آنان و حل بخشی از مشکلات جامعه و تولید دانش فنی از وظایف دیگر این معاونت است. 

وی تصریح کرد: مرکز خدمات تخصصی فناوری اطلاعات و مرکز خدمات تخصصی گردشگری دو مرکز خدمات تخصصی معاونت پژوهش و فناوری این واحد و بانک خون بند ناف رویان یک نمایندگی این معاونت در استان است. 

رضایی تدوین مدل توسعه گردشگری مذهبی استان، طراحی سایت گردشگری دریاچه شلمزار، انجام طرح بررسی ظرفیت‌های صنایع دستی و گردشگری استان و نقش آن در اقتصاد جامعه عشایری و رونق توریسم و همچنین اجرای برنامه ظرفیت‌سازی و آگاهی رسانی با هدف مشارکت ذینفعان در حفاظت احیا و بهره‌برداری پایدار از تالاب‌های چغاخور و گندمان را از جمله اقدامات مرکز خدمات تخصصی گردشگری جهاد دانشگاهی استان برای ادارات برشمرد. 

وی در ادامه از اجرای ۱۵ طرح در حوزه مرکز خدمات تخصصی فناوری اطلاعات جهاد دانشگاهی استان خبر داد و گفت: پیاده سازی سیستم پایش پارامتر های محیطی ICMS، سامانه تحت وب گشت و نگهبانی و کنترل تردد جاده‌ای سهنگ، تولید اپلیکیشن و انیمیشن  معرفی اکوسیستم (تالاب ها)، سامانه فروش آنلاین صنایع دستی، طراحی سایت چهار زبانه، کاتالوگ دیجیتال سه زبانه ،تیزر و محتوای خوشه ماهیان سردآبی از جمله این طرح‌ها است.

رضایی در ادامه با اشاره به تاسیس بانک خون بندناف رویان در کشور از سال ۱۳۸۴، اظهار کرد: دفتر نمایندگی رویان شهرکرد فعالیت خود را از اسفندماه ۱۳۹۴ آغاز کرده است. 

 وی خاطرنشان کرد: بانک خون بندناف رویان جهاددانشگاهی چهارمحال و بختیاری تا کنون بالغ بر ۱۰۰۰ نمونه جمع‌آوری و به بانک خون بند ناف رویان تهران ارسال کرده است‌. 

کلید واژه ها: جهاد دانشگاهی چهارمحال و بختیاری معاونت پژوهشی