کتاب « میکروسیالات کانال باز ( مبانی و کاربردها)» منتشر شد

۲۴ مهر ۱۴۰۲ | ۰۹:۵۰ کد : ۶۳۴۲۸ فرهنگی تاپ خبر
کتاب « میکروسیالات کانال باز ( مبانی و کاربردها)» به قلم دکتر مرتضی بیاره عضو هیئت علمی دانشکده فنی و مهندسی دانشگاه شهرکرد و مهندس زهرا طاهری و به همت شعبه انتشارات جهاد دانشگاهی چهارمحال و بختیاری وارد بازار نشر شد.
کتاب « میکروسیالات کانال باز ( مبانی و کاربردها)»  منتشر شد

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی چهارمحال و بختیاری، کتاب « میکروسیالات کانال باز ( مبانی و کاربردها)» به قلم دکتر مرتضی بیاره عضو هیئت علمی دانشکده فنی و مهندسی دانشگاه شهرکرد و مهندس زهرا طاهری در 208 صفحه در قطع وزیری ترجمه و به همت شعبه انتشارات جهاد دانشگاهی استان وارد بازار نشر شده است. 

 در معرفی کتاب آمده است: میکروسیالات کانال باز به دلیل نیروهای بین سطحی که بر نیروهای گرانشی غالب هستند، مشابه روش های غیرشهودی رفتار می کنند. در چنین سیستم هایی، سطح مشترک سیالات، نسبت به مواد جامد، سیالات را محدود می¬کند و به آن ها شکل می دهد. این منحصربه‌فرد بودن هم چالش‌ها و هم فرصت‌هایی را نسبت به میکروسیالات کلاسیک فراهم می‌کند، و از این رو عمل گراها برای شناسایی و بهره‌برداری از چنین فرصت‌هایی به دانش گسترده‌ای نیاز دارند. این کتاب در خدمت آموزش جامعه میکروسیالات خواهد بود و پایه‌هایی را فراهم می‌کند که برنامه‌های کاربردی میکروسیالات کانال باز آینده بر اساس آن ظهور خواهند کرد. این رویکرد می تواند کلیدی برای آزاد کردن پتانسیل اقتصادی و اجتماعی، و دست کاری حجم های کوچک سیال باشد. این کتاب می تواند به عنوان کتاب آموزشی در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری رشته های مهندسی مکانیک، مهندسی شیمی و رشته های مشابه تدریس شود.

یاد آور می شود انتشارات جهاد دانشگاهی استان چهارمحال و بختیاری که به صورت تخصصی در حوزه نشر دانشگاهی فعالیت می کند، تلاش می کند در کوتاه ترین زمان ممکن آثار دانشگاهیان و اساتید (اعم از تالیف و ترجمه و پایان نامه های شاخص دانشجویی) را به چاپ برساند و اساتید دانشگاهی و صاحب نظران و مولفان می توانند برای اخذ مشاوره در خصوص مراحل تالیف کتاب و چاپ آثار خود به دفتر انتشارات جهاد دانشگاهی استان واقع در دانشگاه شهرکرد- جنب دانشکده منابع طبیعی- معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی مراجعه کرده و یا با شماره 32320323یا 32320070 و در روزهای شنبه تا چهارشنبه هر هفته در ساعات 8 تا 16 تماس حاصل کنند. همچنین تارگاه jchb.ir برای کسب اطلاعات بیشتر اعلام می شود.
در ضمن برای تهیه کتابِ « میکروسیالات کانال باز ( مبانی و کاربردها)» می‌توانید از درگاه اینترنتی زیر اقدام به خرید نمایید:
16book.ir