کتاب« خدمات اکوسیستمی و اکوهیدرولوژی حوضه رودخانه» وارد بازار نشر شد

۱۶ دی ۱۴۰۲ | ۱۱:۳۳ کد : ۶۷۳۱۹ فرهنگی تاپ خبر
کتاب« خدمات اکوسیستمی و اکوهیدرولوژی حوضه رودخانه» به ویراستاری لوئیس چیچارو، فلیکس مولر و نیکولا فوهرو و به قلم دکتر فاطمه محمدیاری استادیار دانشگاه شهرکرد، دکتر اردوان زرندیان دانشیار پژوهشکده محیط زیست و توسعه پایدار، سازمان حفاظت محیط زیست( نویسنده کتاب سال جمهوری اسلامی ایران در سال ۱۴۰۱) و دکتر خدایار عبدالهی دانشیار دانشگاه شهرکرد ترجمه و به همت شعبه انتشارات جهاد دانشگاهی واحد چهارمحال و بختیاری منتشر شد.
کتاب« خدمات اکوسیستمی و اکوهیدرولوژی حوضه رودخانه» وارد بازار نشر شد

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی چهارمحال و بختیاری، کتاب« خدمات اکوسیستمی و اکوهیدرولوژی حوضه رودخانه» به ویراستاری لوئیس چیچارو، فلیکس مولر و نیکولا فوهرو و به قلم دکتر فاطمه محمدیاری استادیار دانشگاه شهرکرد، دکتر اردوان زرندیان دانشیار پژوهشکده محیط زیست و توسعه پایدار، سازمان حفاظت محیط زیست( نویسنده کتاب سال جمهوری اسلامی ایران در سال 1401) و دکتر خدایار عبدالهی دانشیار دانشگاه شهرکرد در 504 صفحه در قطع وزیری ترجمه و به همت شعبه انتشارات جهاد دانشگاهی استان وارد بازار نشر شده است. 
 در معرفی کتاب آمده است: بیشتر مطالعات ارزیابی خدمات اکوسیستم در اکوسیستم های خشکی انجام شده است و اکوسیستم های آبی علی رغم اهمیت آنها در ارائه این خدمات بسیار کمتر مورد توجه قرار گرفته اند. نقش بی بدیل رودخانه ها در تامین آب آشامیدنی، حمل و نقل و ایجاد زیستگاه برای گونه های جانوری و گیاهی نمونه ای از خدمات اکوسیستمی این منابع آبی است که به ارتباط اکولوژی و هیدرولوژی اشاره دارد. بدین منظور، در این کتاب با ادغام مفهوم خدمات اکوسیستم و رویکرد نوین علم اکوهیدرولوژی یک چهارچوب یکپارچه برای مدیریت حوضه رودخانه ارائه شده است. مخاطبان هدف شامل تصمیم گیران و سیاست مداران، دانشجویان و همه علاقه مندان به مسائل اکولوژیکی، هیدرولوژی و محیط زیستی است.

 یاد آور می شود انتشارات جهاد دانشگاهی استان چهارمحال و بختیاری که به صورت تخصصی در حوزه نشر دانشگاهی فعالیت می کند، تلاش می کند در کوتاه ترین زمان ممکن آثار دانشگاهیان و اساتید (اعم از تالیف و ترجمه و پایان نامه های شاخص دانشجویی) را به چاپ برساند و اساتید دانشگاهی و صاحب نظران و مولفان می توانند برای اخذ مشاوره در خصوص مراحل تالیف کتاب و چاپ آثار خود به دفتر انتشارات جهاد دانشگاهی استان واقع در دانشگاه شهرکرد- جنب دانشکده منابع طبیعی- معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی مراجعه کرده و یا با شماره 32320323یا 32320070 و در روزهای شنبه تا چهارشنبه هر هفته در ساعات 8 تا 16 تماس حاصل کنند. همچنین تارگاه jchb.ir برای کسب اطلاعات بیشتر اعلام می شود. در ضمن برای تهیه کتابِ « خدمات اکوسیستمی و اکوهیدرولوژی حوضه رودخانه» می‌توانید از درگاه اینترنتی زیر اقدام به خرید نمایید: 16book.ir

کلید واژه ها: جهاد دانشگاهی چهارمحال و بختیاری انتشارات جهاد دانشگاهی چاپ کتاب