کتاب «آنفلوانزای پرندگان و بیماری نیوکاسل» منتشر شد

۳۰ دی ۱۴۰۲ | ۱۵:۲۹ کد : ۶۷۷۵۱ فرهنگی تاپ خبر
کتاب «آنفلوانزای پرندگان و بیماری نیوکاسل» تألیف دنیس جی الکساندر ایلاریا کاپوا و به قلم دکتر اعظم مختاری عضو هیئت علمی دانشکده دامپزشکی دانشگاه شهرکرد و دکتر نوید فرهادی ترجمه و به همت شعبه انتشارات جهاد دانشگاهی چهارمحال و بختیاری وارد بازار نشر شد.
کتاب «آنفلوانزای پرندگان و بیماری نیوکاسل» منتشر شد

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی چهارمحال و بختیاری، کتاب «آنفلوانزای پرندگان و بیماری نیوکاسل» تألیف دنیس جی الکساندر ایلاریا کاپوا و به قلم دکتر اعظم مختاری عضو هیئت علمی دانشکده دامپزشکی دانشگاه شهرکرد و دکتر نوید فرهادی در 368 صفحه در قطع وزیری ترجمه و به همت شعبه انتشارات جهاد دانشگاهی استان وارد بازار نشر شده است.
در معرفی کتاب آمده است: آنفلوانزای پرندگان و بیماری نیوکاسل از مهم ترین بیماری های صنعت طیور در کشورهای در حال توسعه هستند. این دو بیماری می توانند خسارت های مالی گسترده ای را به صنعت پرورش طیور یک کشور وارد کنند؛ همچنین می توانند با ایجاد تلفات گسترده در یک منطقه، امنیت غذایی مردم آن منطقه را به خطر بیاندازند. در این کتاب ابتدا به تاریخچه شناسایی و گسترش این دو بیماری پرداخته شده است تا عامل بیماری، میزبان ها، راه های انتقال و گسترش آن ها به خوبی شناخته شود. پس از آن علائم بالینی و کالبدگشایی بیماری آنفلوانزا و نیوکاسل مورد بحث قرار گرفته است تا به عنوان یک راهنما در دسترس فعالین صنعت طیور قرار گیرد. پس از بررسی و شناخت کامل این دو بیماری به توضیح آزمون های آزمایشگاهی تشخیص عامل این دو بیماری پرداخته شده است و در انتها شیوه های قرنطینه، بازدید از مزارع درگیر، معدوم سازی و جلوگیری از گسترش بیماری به سایر بخش ها مورد بحث قرار گرفته است. 

 یاد آور می‌شود انتشارات جهاددانشگاهی استان چهارمحال و بختیاری که به صورت تخصصی در حوزه نشر دانشگاهی فعالیت می کند، تلاش می کند در کوتاه‌ترین زمان ممکن آثار دانشگاهیان و اساتید (اعم از تالیف و ترجمه و پایان‌نامه‌های شاخص دانشجویی) را به چاپ برساند و اساتید دانشگاهی و صاحب نظران و مولفان می توانند برای اخذ مشاوره در خصوص مراحل تالیف کتاب و چاپ آثار خود به دفتر انتشارات جهاد دانشگاهی استان واقع در دانشگاه شهرکرد- جنب دانشکده منابع طبیعی- معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی مراجعه کرده و یا با شماره 32320323یا 32320070 و در روزهای شنبه تا چهارشنبه هر هفته در ساعات 8 تا 16 تماس حاصل کنند. همچنین تارگاه jchb.ir برای کسب اطلاعات بیشتر اعلام می شود. در ضمن برای تهیه کتابِ «آنفلوانزای پرندگان و بیماری نیوکاسل» می‌توانید از درگاه اینترنتی زیر اقدام به خرید نمایید: 16book.ir

کلید واژه ها: چاپ کتاب جهاد دانشگاهی چهارمحال و بختیاری انتشارات جهاد دانشگاهی