کتاب «فیزیولوژی ورزشی پایه (دیدگاه بالینی و آزمایشگاهی)» منتشر شد

۱۵ بهمن ۱۴۰۲ | ۱۱:۲۲ کد : ۶۸۱۸۷ فرهنگی تاپ خبر
کتاب «فیزیولوژی ورزشی پایه (دیدگاه بالینی و آزمایشگاهی)»تألیف موران اس. ساقیو و مایکل اس. ساگیو و به قلم دکترسمیرا عمادی دکتری فیزیولوژی ورزشی دانشگاه تربیت مدرس تهران، دکتر زهرا همتی فارسانی عضو هیئت علمی دانشگاه اردکان، زهرا رئیسی فیل آبادی دانشجوی دکتری فیزیولوژی ورزشی دانشگاه شهرکرد، دکتر معصومه حسین زاده عضو هیئت علمی دانشگاه شهید چمران اهواز و دکتر عزیزه احمدی دکتری فیزیولوژی ورزشی دانشگاه تبریز ترجمه و به همت شعبه انتشارات جهاد دانشگاهی چهارمحال و بختیاری منتشر شد.
کتاب «فیزیولوژی ورزشی پایه (دیدگاه بالینی و آزمایشگاهی)» منتشر شد

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی چهارمحال و بختیاری، کتاب «فیزیولوژی ورزشی پایه (دیدگاه بالینی و آزمایشگاهی)» تألیف موران اس. ساقیو و مایکل اس. ساگیو و به قلم دکترسمیرا عمادی دکتری فیزیولوژی ورزشی دانشگاه تربیت مدرس تهران، دکتر زهرا همتی فارسانی عضو هیئت علمی دانشگاه اردکان، زهرا رئیسی فیل آبادی دانشجوی دکتری فیزیولوژی ورزشی دانشگاه شهرکرد، دکتر معصومه حسین زاده عضو هیئت علمی دانشگاه شهید چمران اهواز و دکتر عزیزه احمدی دکتری فیزیولوژی ورزشی دانشگاه تبریز در 670 صفحه در قطع رحلی ترجمه و به همت شعبه انتشارات جهاد دانشگاهی استان وارد بازار نشر شده است.
در معرفی کتاب آمده است: کتاب فیزیولوژی ورزشی پایه از جمله کتاب های جامع در حیطه مبانی و اصول علمی درس فیزیولوژی ورزش است که محتوای علمی و کلیدی را پوشش می دهد. این کتاب دیدگاه های بالینی و آزمایشگاهی عملکرد انسان را ارزیابی می کند. تجزیه و تحلیل نتایج پژوهش های مختلف و جدید در این کتاب، درک عالی از نقش روش های مختلف ورزش را برای مربیان و سایر متخصصان علوم ورزشی فراهم می کند. همچنین این کتاب بر محتوای علمی معتبری تأکید می کند که به فیزیولوژیست های ورزش کمک می کند نسخه ورزشی مناسبی را طراحی و تجویز کنند و مفاهیم فیزیولوژیکی لازم را برای فراگیری و آماده سازی جهت شرکت در آزمون کارشناسی ارشد و دکتری فراهم می کند.
علاوه بر این، این کتاب دانشجویان را قادر می سازد تا با بررسی متابولیسم ورزشی و بررسی مکانیسم های مختلف تاثیرگذار بر سیستم قلب و عروق، کلیه، ایمنی، عضلانی اسکلتی، ریوی و مغز در ورزش، عملکردها و سازگاری های قلبی عروقی در ورزش، تمرینات ورزشی در سالمندان و عملکرد ورزشی در شرایط محیطی مختلف؛ آب و هوا، ارتفاعات مختلف و تأثیر ژنتیک و اپی ژنتیک بر عملکرد ورزشی را درک کنند. همچنین محاسبات فیزیولوژیکی ویژه جهت سنجش ترکیب بدنی و آمادگی جسمانی به صورت میدانی و آزمایشگاهی ارائه شده است.
یاد آور می شود انتشارات جهاد دانشگاهی استان چهارمحال و بختیاری که به صورت تخصصی در حوزه نشر دانشگاهی فعالیت می کند، تلاش می کند در کوتاه ترین زمان ممکن آثار دانشگاهیان و اساتید (اعم از تالیف و ترجمه و پایان نامه های شاخص دانشجویی) را به چاپ برساند و اساتید دانشگاهی و صاحب نظران و مولفان می توانند برای اخذ مشاوره در خصوص مراحل تالیف کتاب و چاپ آثار خود به دفتر انتشارات جهاد دانشگاهی استان واقع در دانشگاه شهرکرد- جنب دانشکده منابع طبیعی- معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی مراجعه کرده و یا با شماره 32320323یا 32320070 و در روزهای شنبه تا چهارشنبه هر هفته در ساعات 8 تا 16 تماس حاصل کنند. همچنین تارگاه jchb.ir برای کسب اطلاعات بیشتر اعلام می شود. در ضمن برای تهیه کتابِ «فیزیولوژی ورزشی پایه (دیدگاه بالینی و آزمایشگاهی)» می‌توانید از درگاه اینترنتی زیر اقدام به خرید نمایید: 16book.ir

کلید واژه ها: جهاد دانشگاهی چهارمحال و بختیاری انتشارات جهاد دانشگاهی چاپ کتاب