فراخوان مرحله استانی نخستین دوره مسابقات ملی ارائه سه دقیقه ای (سدید) منتشر شد

۱۵ بهمن ۱۴۰۲ | ۱۱:۳۷ کد : ۶۸۱۹۰ فرهنگی تاپ خبر
رئیس جهاددانشگاهی چهارمحال و بختیاری از انتشار فراخوان مرحله استانی نخستین دوره مسابقات ملی ارائه سه دقیقه ای در استان خبر داد.
فراخوان مرحله استانی نخستین دوره مسابقات ملی ارائه سه دقیقه ای (سدید) منتشر شد

  به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی چهارمحال و بختیاری، سیروس رضایی اظهار کرد:  مسابقات ملی ارائه سه دقیقه‌ای «سدید» بستری برای رشد و تقویت مهارت‌های ارتباطی، بیانی و ایده‌پردازی در دانشجویان، کاربردی کردن پژوهش‌ها و تحقیقات دانشجویی، ترویج فرهنگ مطالعه و ترویج گفتمان علم است. این مسابقات شامل بخش‌های پایان‌نامه، کتاب، مقاله، طرح پژوهشی و اختراع است.
 رئیس جهاددانشگاهی چهارمحال وبختیاری تصریح کرد: دانشجویان تمامی مقاطع تحصیلی همه دانشگاه‌های وابسته به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و دانشگاه آزاد اسلامی و همچنین دانشگاه‌های خارجی مورد تأیید وزارتین می‌توانند در این مسابقات شرکت نمایند.
وی افزود: تمامی مقاطع تحصیلی می توانند در این مسابقات شرکت کنند و فقط در بخش پایان¬نامه، پایان‌نامه‌های مقطع کارشناسی پذیرفته نخواهد شد. همچنین در بخش مقاله، مقاله ارائه شده باید در زمان دانشجویی شرکت‌کننده یا حداکثر دو سال بعد از آن در مجلات معتبر علمی داخلی یا خارجی منتشر شده باشد.
در بخش اختراع، اختراع ارائه شده باید در زمان دانشجویی شرکت‌کننده یا حداکثر دو سال بعد از دانش‌آموختگی ثبت و دارای گواهی ثبت اختراع از مرجع رسمی باشد.
  شایان ذکر است در بخش طرح پژوهشی، طرح ارائه شده باید در زمان دانشجویی شرکت‌کننده یا حداکثر دو سال بعد از دانش‌آموختگی به پایان رسیده باشد و دارای قرارداد و گواهی اتمام طرح و اعلام رضایت کارفرما برای ارائه در مسابقات باشد. 
رضایی مهلت ثبت‌نام واجدان شرایط در این مسابقات را تا پایان بهمن ‌ماه عنوان کرد و افزود: مرحله مقدماتی  و نیمه نهایی  مسابقات تا پایان سال جاری اجرا خواهد شد و مرحله نهایی مسابقات تابستان  1403 برگزار خواهد شد.
    و علاقه‌مندان برای ثبت‌نام و کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی استان واقع در دانشگاه شهرکرد، روبروی دانشکده علوم زمین و منابع طبیعی مراجعه و یا با شماره تلفن‌های 09137008655 یا ۳۲۳۲۰۰۷۰ تماس حاصل کنند و در سایر دانشگاه‌ها به دفاتر فرهنگی دانشگاه‌ها مراجعه کنند.
رضایی اضافه کرد: علاقمندان می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد آئین نامه این مسابقات به پایگاه اطلاع رسانی سازمان انتشارات جهاد دانشگاهی به آدرس www.isba.ir  مراجعه کنند.
رئیس جهاد دانشگاهی استان در مورد هدایای این دوره از مسابقات، گفت: نفرات اول و دوم و سوم این مسابقات در مرحله استانی به ترتیب جوایز15  و12 و 10 میلیون ریال همراه با لوح یادبود دریافت می‌کنند و در مرحله کشوری از نفرات اول تا سوم با اهدای جوایز همراه با تندیس مسابقات تقدیر می‌شود.