دوازدهمین دوره مناظرات دانشجویی در چهارمحال و بختیاری به ایستگاه پایانی رسید

۰۲ اسفند ۱۴۰۲ | ۱۴:۳۱ کد : ۶۸۸۸۷ فرهنگی تاپ خبر
مرحله پایانی دوازدهمین دوره از مسابقات ملی مناظره دانشجویی در مرحله استانی با تیم‌های شهید محمدحسن قاسمی و شهید رشید ضیایی از دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد پایان یافت.
دوازدهمین دوره مناظرات دانشجویی در چهارمحال و بختیاری به ایستگاه پایانی رسید

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی چهارمحال و بختیاری، سیروس رضایی، رئیس جهاد دانشگاهی دوم اسفندماه در آیین اختتامیه دوازدهمین دوره مسابقات ملی مناظرات دانشجویی در چهارمحال و بختیاری اظهار کرد: مجموعه جهاد دانشگاهی در کنار همه دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی در سراسر کشور و استان منشا خدمات بسیار زیادی بوده که در کنار همه فعالیت‌هایی که در حوزه‌های مختلف آموزشی، پژوهشی و کارآفرینی داشته، حوزه فرهنگی جزو حوزه‌های ریشه‌دار این مجموعه است.

وی افزود: از سال ۵۹ مجموعه جهاد دانشگاهی تشکیل و تاسیس شد که کار ویژه این نهاد انجام کار فرهنگی در دانشگاه‌ها بود و از همان سال این حوزه کار خود را در دانشگاه‌ها آغاز کرد، از طرفی در کنار همه ظرفیت‌هایی که در مجموعه جهاد دانشگاهی و حوزه فرهنگی از جمله خبرگزاری‌های ایسنا و ایکنا، سازمان دانشجویان، مرکز افکار سنجی بوده می‌توان برگزاری مناظرات دانشجویی را به عنوان کار شاخص در حوزه فرهنگی عنوان کرد.

رئیس جهاد دانشگاهی واحد چهارمحال و بختیاری ادامه داد: امسال دوازدهمین دوره مناظرات دانشجویی در سطح کشور و نهمین دوره مسابقات در سطح استان توسط جهاد دانشگاهی برگزار شد، به طوری‌که جهاد دانشگاهی چهارمحال و بختیاری طی چهار دوره به لحاظ تعداد تیم‌های شرکت‌کننده رتبه برتر کشوری را از آن خود کرد.

رضایی بیان کرد: این دوره از مسابقات با حضور۲۴ تیم از دانشگاه‌های سراسر استان از ۱۱ بهمن‌ماه در سالن اجتماعات جهاد دانشگاهی استان با حضور داوران و اعضای هیات علمی دانشگاه‌های استان برگزار شد.

وی افزود: در این دوره از مسابقات دانشگاه‌ فنی و حرفه‌‎ای با سه تیم، دانشگاه شهرکرد با سه تیم، دانشگاه‌ علوم پزشکی با شش تیم، دانشگاه پیام نور با پنج تیم، دانشگاه فرهنگیان با دو تیم و دانشگاه علمی کاربردی با پنج تیم در این دوره از مسابقات نام‌نویسی کردند.

رئیس جهاد دانشگاهی واحد چهارمحال و بختیاری گفت: تعداد شرکت کنندگان ۹۶ نفر شامل ۴۱ نفر خانم و ۵۵ نفر آقا بوده که تحصیلات ۲۰ نفر از شرکت‌کنندگان در مقطع کاردانی، ۵۲ نفر در مقطع کارشناسی و ۲۴ نفر مقطع تحصیلی دکتری را دارا بودند.

رضایی با اشاره به استقبال مطلوب از برنامه مناظره دانشجویی، گفت: گرچه در مقطعی تعداد تیم‌های شرکت کننده به ۱۱۰ تیم هم رسیده که اتفاق بی‌نظیر و نشان از استقبال دانشجویان دانشگاه‌ها از بحث مناظره و گفتگوی سازنده بوده است، امیدواریم در سال‌های آینده شاهد حضور تعداد بیش‌تری از دانشجویان در این برنامه باشیم.

وی افزود: باتوجه به وجود ظرفیت‌های بی‌نظیر در جهاد دانشگاهی این آمادگی وجود دارد که بتوان از ظرفیت دانشجویانی که صاحب ایده هستند در این مجموعه استفاده کرد.

رضایی بیان کرد: مرحله پایانی این دوره از مسابقات ملی مناظره دانشجویی در مرحله استانی با تیم‌های شهید محمدحسن قاسمی و شهید رشید ضیایی از دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد پایان یافت.

کلید واژه ها: جهاد دانشگاهی چهارمحال و بختیاری مناظرات دانشجویی