کتاب «تنش های محیطی غیرزنده (رشد و نمو گیاهی)» منتشر شد

۲۱ اسفند ۱۴۰۲ | ۱۳:۵۷ کد : ۶۹۵۶۹ فرهنگی تاپ خبر
کتاب «تنش های محیطی غیرزنده (رشد و نمو گیاهی)» به قلم مهندس افسانه بدل زاده گللو، دکتر عبدالرزاق دانش شهرکی عضو هیئت علمی دانشگاه شهرکرد و مهندس حسین مختاری کرچگانی تألیف و به همت شعبه انتشارات جهاد دانشگاهی واحد چهارمحال و بختیاری منتشر شد.
کتاب «تنش های محیطی غیرزنده (رشد و نمو گیاهی)» منتشر شد

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی چهارمحال و بختیاری، کتاب «تنش های محیطی غیرزنده(رشد و نمو گیاهی)» به قلم مهندس افسانه بدل زاده گللو، دکتر عبدالرزاق دانش شهرکی عضو هیئت علمی دانشگاه شهرکرد و مهندس حسین مختاری کرچگانی در 472 صفحه در قطع وزیری تألیف و به همت شعبه انتشارات جهاد دانشگاهی استان وارد بازار نشر شده است. 
در معرفی کتاب آمده است: تنش های محیطی عامل بسیار مهمی در توزیع گونه های گیاهی در سطح کره زمین و کاهنده پتانسیل تولیدات گیاهی محسوب می شوند به طوری که در اثر تنش ها متوسط عملکرد گیاهان به کمتر از 10 تا 20 درصد پتانسیل واقعی آن ها می رسد. در قرون گذشته نیز به دلیل شناخت کم انسان از اثرات تنش ها و واکنش های گیاهان، تنها توجه تولید کنندگان محصولات کشاورزی به اثرات مستقیم تنش ها بر عملکرد نهایی و یا بر صدمه ظاهری به گیاهان و مرگ و میر آنان بود و کمتر به اثرات غیرمستقیم تنش ها و برهمکنش اثر همزمان چند تنش با گیاهان زراعی و باغی توجه می شده است. اما امروزه با پیشرفت علم و فناوری و توجه دوباره انسان به حفظ محیط زیست، شناخت انواع تنش و اثرات آن ها بر گیاهان و در نهایت عملکرد نهایی در کانون توجهات پژوهشگران و تولید کنندگان قرار گرفته است. لذا هدف کتاب حاضر ارائه شناخت انواع تنش های محیطی و اثرات آن بر گیاهان دارویی و نیز درک سازوکار گیاهان در مواجهه با شرایط تنش به ویژه در مناطق پر تنش کشاورزی کشور می باشد.
یاد آور می شود انتشارات جهاد دانشگاهی استان چهارمحال و بختیاری که به صورت تخصصی در حوزه نشر دانشگاهی فعالیت می کند، تلاش می کند در کوتاه ترین زمان ممکن آثار دانشگاهیان و اساتید (اعم از تالیف و ترجمه و پایان نامه های شاخص دانشجویی) را به چاپ برساند و اساتید دانشگاهی و صاحب نظران و مولفان می توانند برای اخذ مشاوره در خصوص مراحل تالیف کتاب و چاپ آثار خود به دفتر انتشارات جهاد دانشگاهی استان واقع در دانشگاه شهرکرد- جنب دانشکده منابع طبیعی- معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی مراجعه کرده و یا با شماره 32320323یا 32320070 و در روزهای شنبه تا چهارشنبه هر هفته در ساعات 8 تا 16 تماس حاصل کنند. همچنین تارگاه jchb.ir برای کسب اطلاعات بیشتر اعلام می شود. در ضمن برای تهیه کتابِ «تنش های محیطی غیرزنده(رشد و نمو گیاهی)» می‌توانید از درگاه اینترنتی زیر اقدام به خرید نمایید: 16book.ir