نماینده مردم اردل، فارسان، کیار و کوهرنگ در مجلس شورای اسلامی:

کارنامه خوب جهاد دانشگاهی در نجات کشور از وابستگی‌های علمی

جهاددانشگاهی الگوی پیشرفت؛ با ایمان، امید و اعتماد به جوانان
۱۶ مرداد ۱۴۰۲ | ۰۸:۳۷ کد : ۶۰۷۷۳ عمومی تاپ خبر
نماینده مردم اردل، فارسان، کیار و کوهرنگ در مجلس شورای اسلامی گفت: جهاد دانشگاهی این ظرفیت را دارد که کشور را از وابستگی علمی و دیگر وابستگی‌ها نجات دهد و به استقلال برساند که خوشبختانه این نهاد در راستای اهداف ذکر شده کارنامه خوبی دارد.
کارنامه خوب جهاد دانشگاهی در نجات کشور از وابستگی‌های علمی

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی چهارمحال و بختیاری، قدرت‌الله حمزه با اشاره به اینکه مفهوم «جهاد» در فرهنگ ناب اسلامی از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است، اظهار کرد: دانشگاه هم در واقع محل علم و علم‌آموزی بوده و اسلام عزیز برای این مفهوم والا نیز اهمیت بالایی قائل بوده و در قرآن و روایات فراوانی به این مهم اشاره شده، از جمله اینکه مداد علما بر خون شهدا افضل است.

وی با بیان اینکه هم جهاد و هم علم‌آموزی که واژه دانشگاه مصداقی از آن است جایگاه مهمی دارند، ادامه داد: جوانان مسیر دانشگاه را که بیشتر بر علم و تخصص معطوف است، طی می‌کنند و جهاد دانشگاهی باید نقش هدایتی و تربیتی نسبت به ارزش‌های دینی و عبادی در بین جوانان داشته باشد.

حمزه بیان کرد: درواقع جهاددانشگاهی باید برای جوانان که مدیران آینده مملکت هستند، هم در ساحت علم و هم تربیت و تعهد ریل‌گذاری کند که معتقدم خوشبختانه جهاد دانشگاهی در این راستا نقش خود را به خوبی و در حد گسترده ایفا کرده است؛ البته نباید به این میزان اکتفا کرد بلکه باید حمایت شود.

نماینده مجلس یازدهم با تأکید بر اینکه مقام معظم رهبری در توصیف جهاد دانشگاهی که در جمع جهادگران داشته‌اند سنگ تمام گذاشته‌اند، گفت: به نظرم یکی از افتخارات جهاد دانشگاهی همین رضایت رهبر معظم انقلاب از عملکرد این نهاد است.

حمزه در پاسخ به پرسشی مبنی بر چگونگی بهره‌گیری از ظرفیت‌های جهاد دانشگاهی در حوزه‌های مختلف فرهنگی، آموزشی، پژوهشی و ... در سطح کشور و استان، توضیح داد: جهاد دانشگاهی نهادی برآمده از دل انقلاب بوده و مقام معظم رهبری از این نهاد حمایت می‌کنند و لذا انتظار این است که حافظ دستاوردهای انقلاب اسلامی باشد که همین‌گونه نیز بوده است.

وی ادامه داد: همه مسئولان اگر دلسوز نظامند و می‌خواهند سنگ بنای ارزش‌های نظام مستحکم شود، باید جهاد دانشگاهی را تقویت کنند. معتقدم جهاد دانشگاهی در کنار برخی دیگر از نهادها اما به‌صورت ویژه‌تر می‌تواند بنای ارزشی نظام را حفظ کند لذا همه باید حمایت و کمک کنیم تا این نهاد هم از حیث کمی و هم کیفی به جایگاه واقعی و در شأن نظام اسلامی برسد.

نماینده مردم اردل، فارسان، کیار و کوهرنگ در مجلس شورای اسلامی در خصوص نقش جهاد دانشگاهی در تحقق شعار سال، تصریح کرد: دستاوردهای جهاد دانشگاهی در حوزه سلول‌های بنیادی توانست بسیاری از مشکلات ما را حل کند لذا این نهاد می‌تواند پل ارتباطی در حوزه‌های مختلف جامعه در بین قشر تحصیل‌کرده و قشری باشد که در وادی کار عملی تلاش دارند.

حمزه در پایان گفت: جهاد دانشگاهی این ظرفیت را دارد که کشور را از وابستگی علمی و دیگر وابستگی‌ها نجات دهد و به استقلال برساند که خوشبختانه این نهاد در راستای اهداف ذکر شده کارنامه خوبی دارد.

کلید واژه ها: جهاد دانشگاهی چهارمحال و بختیاری چهل و سومین سالگرد تشکیل جهاددانشگاهی فصل43