سازمان موفق و تحول‌گرا با توانمندسازی نیروی انسانی

۱۴ آذر ۱۴۰۲ | ۱۱:۱۱ کد : ۶۵۷۱۴ آموزش و کارآفرینی تاپ خبر
آموزش همواره یک راه حل قابل اعتماد به منظور افزایش کیفیت عملکرد و حل مشکلات مدیریتی است که به عنوان یک حلال مسائل و مشکلات در سازمان‌‎ها شناخته می شود، بنابراین بارزترین نمود سرمایه‌گذاری سازمان‌ها و مؤسسه‌ها برای کارکنان خود، آموزش نیروی انسانی است.
سازمان موفق و تحول‌گرا با توانمندسازی نیروی انسانی

نیروی انسانی یکی از مؤثرترین و مهم‌ترین منابع سازمانی است که اگر تربیت‌شده و توانا باشد می‌تواند سازمان را پویا و منابع متنوع و فراوانی را برای سازمان خود فراهم کند.

آموزش همواره به‌عنوان وسیله‌ای مطمئن در جهت بهبود کیفیت عملکرد و حل مشکلات مدیریت مدنظر قرار می‌گیرد و فقدان آن نیز یکی از مسائل اساسی و حاد هر سازمان را تشکیل می‌دهد که باعث رکود سازمان خواهد شد، در واقع آموزش یک وظیفه اساسی در سازمان‌ها و یک فرآیند مداوم و همیشگی است.

آموزش کارکنان فرصتی را فراهم می‌کند تا افراد در سمت شغلی خود، دانش فنی و تخصصی خود را افزایش داده و مهارت‌های جدیدی را برای انجام حرفه خود کسب کنند که همه این موارد در نهایت منجر به رشد و پیشرفت سازمان می‌شود، پس آموزش هزینه نیست، یک ضرورت و امری حیاتی برای هر سازمان است.

در برخی سازمان‌ها اکثر پرسنل در مهارت‌های حرفه‌ای خود دارای ضعف هستند یا آنچه که از قبل آموخته‌اند خارج از آموزش‌هایی است که اکنون در سازمان مورد نظر به عنوان پرسنل انتظار می‌رود انجام دهند و با این شرایط مشغول به کار شده و در کمال تعجب مدیران سازمان انتظار دارند افراد به بهترین نحوه نیز برایشان کار کنند.

بی‌توجهی به منابع انسانی از سوی مدیران سازمان باعث می‌شود به مرور کارکنان انگیزه‌ خود برای ادامه کار از دست داده و در نهایت مجبور به ترک سازمان شوند.

برای رسیدن به شرایط ایده‌آل و بهره‌وری و رشد هر سازمان روش‌های متعددی وجود دارد، اما یکی از مهم‌ترین روش‌ها برای رسیدن به این اهداف، سرمایه‌گذاری در امر آموزش کارمندان و منابع انسانی آن سازمان است.

از سوی دیگر آموزش با کیفیت کارکنان به سازمان‌ها این فرصت را می‌دهد که استعدادهای مناسب را حفظ کرده و سود خود را افزایش دهند. کارمندان می‌توانند از آموزش برای رشد مهارت‌های خود استفاده کنند، که باعث می‌شود آنها برای وظایف شغلی گسترده در نقش‌های فعلی خود مفیدتر باشند.

جهاد دانشگاهی یکی از با سابقه‌ترین نهادها در امر آموزش است که توانسته با آموزش‌های تخصصی کمک شایانی به توانمندسازی کارکنان ادارت، سازمان‌ها، بخش خصوصی و... کند.

جهاد دانشگاهی؛ پیشرو در آموزش کارکنان دستگاه‌ها و بخش خصوصی

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی چهارمحال و بختیاری، سیروس رضایی اظهار کرد: آموزش همواره یک راه حل قابل اعتماد به منظور افزایش کیفیت عملکرد و حل مشکلات مدیریتی است که به عنوان یک حلال مسائل و مشکلات در سازمان‌‎ها شناخته می شود، بنابراین بارزترین نمود سرمایه‌گذاری سازمان‌ها و مؤسسه‌ها برای کارکنان خود، آموزش نیروی انسانی است.

رئیس جهاددانشگاهی استان رفع ضعف و کاستی‌های کارکنان، ایجاد رضایتمندی در کارکنان، کسب توانمندی لازم برای تصدی پست‌های بالاتر، افزایش بهره وری و... را از جمله مزایای آموزش کارکنان دانست و تصریح کرد: آموزش دوره‌های تخصصی و کاربردی، آموزش دوره‌های مصوب سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان برای دستگاه‌های اجرایی، توانمندی برگزاری دوره‌های تخصصی صنعت آب و برق (دارای مجوز رسمی از وزارت نیرو)، برگزاری کلیه دوره‌های آموزشی بدو خدمت و حین خدمت برای شرکت‌های غیردولتی، برگزاری آزمون‌های سازمانی به صورت آنلاین و برگزاری آزمون‌های استخدامی به سفارش سازمان‌های استان از جمله خدمات جهاد دانشگاهی استان برای برای بخش دولتی و غیر دولتی است.

وی با اشاره به اینکه در شش ماه نخست امسال ۱۰۹۷ نفر از کاکنان دستگاه‌ها و بخش خصوصی از آموزش‌های جهاد دانشگاهی استفاده کرده‌اند، گفت: همچنین در سال گذشته ۴۳۰۲ نفر از کارکنان از این آموزش‌ها بهره‌ برده‌اند.

رضایی خاطرنشان کرد: دستگاه‌های اجرایی و بخش خصوصی استان می‌توانند با عقد تفاهم‌نامه با جهاد دانشگاهی استان، از خدمات آموزشی و تخصصی کوتاه مدت این نهاد بهره‌مند شده و همچنین از تخفیف ویژه برای کارکنان و اعضای خانواده استفاده کنند.

کلید واژه ها: جهاد دانشگاهی چهارمحال و بختیاری آموزش‌های تخصصی کوتاه‌مدت