نماینده مردم بروجن در مجلس:

اقدامات جهاد دانشگاهی در شهرستان بروجن رضایت‌بخش است

۰۷ تیر ۱۴۰۳ | ۱۲:۵۹ کد : ۷۳۰۲۵ عمومی تاپ خبر
نماینده مردم شهرستان بروجن در مجلس شورای اسلامی گفت: اقدامات جهاد دانشگاهی در شهرستان بروجن رضایت‌بخش است و باید هر چه سریع‌تر اقدامات لازم نسبت به ساخت و ساز ساختمان این مرکز انجام شود.
اقدامات جهاد دانشگاهی در شهرستان بروجن رضایت‌بخش است

به گزارش روابط عمومی جهادانشگاهی استان چهارمحال و بختیاری، غلامرضا میرزایی هفتم تیرماه در دیدار با رئیس جهاد دانشگاهی استان در مرکز آموزشی جهاد دانشگاهی بروجن ضمن اظهار رضایت از مجموعه اقدامات این نهاد در شهرستان، آمادگی خود را در زمینه مساعدت برای پیشرفت مجموعه به ویژه ساخت ساختمان مورد نیاز با توجه به ضرورت آن اعلام کرد

وی افزود: با توجه به اینکه زمین مورد نیاز برای احداث این مجموعه تامین شده لذا باید به منظور شروع ساخت و ساز و تسریع در این امر اقدام شود.

میرزایی با اشاره به ظرفیت‌های شهرستان و ضرورت توجه به آن‌ها، گفت: قطعاً احداث ساختمان جهاد دانشگاهی در شهرستان بروجن می‌تواند پیشرفت این مجموعه را در سطح شهرستان به دنبال داشته باشد.

در ادامه سیروس رضایی، رییس جهاد دانشگاهی چهارمحال و بختیاری با اشاره به معرفی ظرفیت‌های این نهاد و پیشنهاد استفاده از این ظرفیت‌ها در شهرستان بروجن، اظهار کرد: جهاد دانشگاهی در سال ۱۳۵۹ تاسیس و فعالیت خود را آغاز کرده که در مسیر حرکت با مشکلات مالی و اعتباری هم روبرو بوده است.

وی با اشاره به تامین زمین مورد نیاز برای ساخت مرکز جهاد دانشگاهی در بروجن، افزود: اقدامات قانونی برای زمین انجام و آماده‌سازی‌ها آغاز شده است، همچنین رایزنی‌هایی با خیرین در زمینه تامین هزینه ساخت و ساز این مرکز در بروجن صورت گرفته که نیازمند پیگیری است.

رضایی گفت: قطعا حمایت‌های نماینده شهرستان بروجن از فعالیت‌های جهاد دانشگاهی در سطح شهرستان و استان می‌تواند مثمرثمر باشد.

وی در ادامه با اشاره به برنامه‌ها و  فعالیت‌های جهاددانشگاهی در حوزه‌های مختلف اعم از آموزشی، پژوهشی، اشتغال و به ویژه در حوزه فرهنگی، تصریح کرد: اقدامات و فعالیت‌های انجام شده توسط جهاد دانشگاهی چهارمحال و بختیاری تاثیر زیادی در ایجاد اشتغال عموم مردم به خصوص جوانان به واسطه شرکت در دوره‌های آموزشی کوتاه مدت تخصصی، اشتغال محور و مهارتی داشته است.

رضایی افزود: جهاد دانشگاهی استان با حضور نیروهای جوان، پر انرژی، متعهد، متخصص و با انگیزه ، نویدبخش افق‌های بسیار خوبی در حوزه‌های مختلف است و در حد توان و در راستای رشد و توسعه استان فعالیت خواهد داشت.

رضایی بیان کرد: جهاد دانشگاهی استان  در صورت حمایت‌های مسئولان استان می‌تواند با استفاده از دانش فنی و تجربیات ارزشمند در جهاد دانشگاهی کشور در حوزه‌های کشاورزی، آبزی پروری، پزشکی و فنی مهندسی و.. و انتقال این دانش و تجربیات، فرصت‌های بسیار خوبی در استان ایجاد کند که منجر به تولید و اشتغال شود.

وی گفت: جهاد دانشگاهی با توجه به ظرفیت‌های فرهنگی، آموزشی و پژوهشی، علاوه بر حفظ ماهیت اصلی، فعالیت‌ها و اقدامات خود را همگام و همسو با مسائل و خواسته‌های جامعه برنامه‌ریزی کرده و در واقع اقدامات این نهاد مرتبط و بر اساس نیازهای جامعه است.

رییس جهاد دانشگاهی استان تاکید کرد: امروزه هیچ مجموعه‌ای بدون توجه به نقش مفید و اثربخش نیروی انسانی در ارائه خدمات، قادر به ادامه فعالیت نیست بنابراین توجه و اهمیت ویژه به نیروی انسانی باید سرلوحه همه دستگاه‌ها و نهادها باشد.

رضایی یادآور شد: در همین راستا می‌توان گفت جهاددانشگاهی استان به لحاظ ظرفیت‌هایی که در حوزه‌های فرهنگی، آموزش و کارآفرینی، پژوهشی وجود دارد و با برخورداری از روحیه انقلابی و جهادی در پیشبرد اهداف این نهاد انقلابی در استان گام برمی‌دارد.